Kodėl seniau močiutės visada po ranka turėjo porą slyvų?

Senovėje buvo manoma, kad slyvos yra Dievo palankumo ženklas ir sveikatos dovana visai šeimai. Žmonės vertino šiuos vaisius ir atidžiai juos saugojo ištisus metus. Jie žinojo, kad tais metais, kai gausu slyvų, jie jaučiasi kažkaip geriau ir išvengia daugelio negalavimų.

Tai nebuvo atsitiktinumas – slyva yra daugiau nei paprastas vaisius. Ji gali greitai pašalinti problemas, su kuriomis susidurdavo mūsų protėviai, kol nebuvo šiuolaikinės medicinos.

Tiesą sakant, tai nėra vien protėvių įsitikinimas. Remiantis keliais šiuolaikiniais tyrimais, minimali 6 slyvų dozė per dieną (džiovintų arba šviežių), vartojama 3 savaites, gali užkirsti kelią daugybei sveikatos komplikacijų ir net sunkių ligų, kurios kasmet nusineša tūkstančius gyvybių. Tai apima storosios žarnos vėžį, kaulų ligas, aukštą cholesterolio kiekį ir kepenų pažeidimus.

Slyvos turi vidurius laisvinantį poveikį ir gali greitai bei efektyviai palengvinti vidurių užkietėjimo ir pilvo dieglių simptomus. Jos valo kūną ir padeda žarnynui pašalinti kenksmingas medžiagas.

Todėl seniau močiutės visada po ranka laikė keletą džiovintų slyvų kaip pirmąją pagalbą skausmingoms problemoms, kurias sukelia nepakankama žarnyno veikla. Slyvos taip pat yra puiki skrandžio opų profilaktika. Be virškinamojo trakto slyvos taip pat veikia nervų sistemą, atstato kepenis ir teigiamai veikia inkstus bei kraujotakos sistemą.

Slyvoms spalvą suteikianti medžiaga yra labai efektyvus polifenolis, veikiantis kaip antioksidantas. Jis penkis kartus stipresnis už beta-karotiną, penkiasdešimt kartų veiksmingesnis už vitaminą E. Be to, slyvos turi dešimt kartų daugiau vitamino C nei citrinos.

Svarbiausia, kad slyvose esančios medžiagos jau per 30 minučių patenka į organizmą ir todėl gali jį sustiprinti labiau nei dirbtiniai vitaminai ar biologiniai stimuliatoriai. Polifenoliai taip pat pasiekia kaulinį audinį ir veikia kaip apsauga ne tik nuo susidėvėjimo, bet ir nuo uždegiminių sąnarių ir kaulų ligų.

Slyvos tikrai patiks ir tiems, kurie nori sulieknėti. Jos tirpina riebalinio audinio perteklių, detoksikuoja ir yra sočios.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].