Bendri pasaulio vandens ištekliai – maždaug 1,39 mlrd. kubinių kilometrų. Internetinėje erdvėje galite rasti daugybę su vandeniu susijusių faktų ir nuotraukų. Pavyzdžiui, kad ir nuotrauka aukščiau. Pats reiškinys yra dar įdomesnis nei nuotrauka.

Tikriausiai matėte dviejų vandenynų (Ramiojo ir Atlanto) susiliejimo nuotraukas. Vanduo vienoje pusėje yra žalias, o kitoje – ryškiai mėlynas. Įdomiausia yra tai, kad šių vandenynų vandenys nesusimaišo, todėl galime matyti aiškią juos skiriančią ribą.

Kodėl taip yra? Anot hidrologų, skiriasi šių dviejų vandenynų sudėtis. Skiriasi druskos kiekis, vandens tankis ir net temperatūra. Būtent todėl šių vandenynų vandenys nesusimaišo.

Toks reiškinys turi atskirą terminą – „haloklinas“. Tokį pat reiškinį galime pamatyti ir Barenco bei Baltosios jūros sandūroje.

Nieko keisto, kad šis reiškinys taip masina žmones, kurie neretai atvyksta visa tai pamatyti savo akimis.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].