Kodėl mūsų močiutės servetėle uždengdavo televizorių?

Senas televizorius yra tikra sovietinio piliečio relikvija. Šeima, kuri galėjo įsigyti televizorių, buvo laikoma turtinga. Ir norėdami pamatyti šį technologijos stebuklą, lankydavosi visi kaimynai ir artimieji. O nenaudojant ekranas būdavo uždengiamas servetėle.

Vaizdas, be abejo, būdavo nespalvotas. Buvo tik du TV kanalai. Dailiojo čiuožimo komentatoriai galėjo ilgai ir aistringai pasakoti žiūrovams, kokios spalvos aprangas dėvėjo sportininkai. Žiūrovai namuose klausėsi šios informacijos sulaikę kvėpavimą.

servetėle

SENAS TELEVIZORIUS

Pirmasis visavertis televizorius, gaminamas dideliais kiekiais, buvo KVN-49. Įrenginys buvo pavadintas Konigson, Varshavsky ir Nikolaevsky inžinierių garbei. Tačiau žmonės tai iššifravo savaip. „Aš nusipirkau, įjungiau, jis neveikia“, – toks pokštas patiko piliečiams.

View this post on Instagram

Друзья, моё новое видео Телевизоры из прошлого ,уже на моем канале😎 Ссылка на канал в профиле 👆. Смотрите, комментируйте, подписывайтесь 💪😀. Всех жду, всем рад👌. #ретро #ретротелевизоры #старыйтелевизор #телевизорссср #ламповый #стараявещь #ретротелефон #steelcatchannel

A post shared by Андрей Аникин (@aanikin78) on

Tačiau apskritai prietaisas pasirodė esąs sėkmingas ir buvo gaminamas beveik iki 60-ųjų pabaigos. Vėliau pasirodė kiti prekės ženklai: „Rubin“, „Rassvet“, „Record“, „Horizon“, „Spring“, „Electron“. Daugelis aštuntajame dešimtmetyje (ar net anksčiau) nupirktų modelių buvo reguliariai keičiami ir perduodami iš rankų į rankas net iki 2000-ųjų pradžios. Nors, galbūt, kažkas vis dar turi tokį prietaisą namuose ir naudoja, kaip naktinį staliuką.

Ką mes atsimename apie tuos senus televizorius? Jie neturėjo nuotolinio valdymo pultų, o norint perjungti kanalą reikėjo įdėti daug darbo. Ypač jei perjungimo rankenėlė nukrisdavo ir perjungiant kanalą, metalinę šerdį reikėjo sugriebti replėmis. O taip! Juodos ir baltos spalvos televizoriai taip pat buvo kruopščiai uždengti nėrinių servetėlė.

View this post on Instagram

Кто знает, зачем в советское время вешали салфетки на телевизор? 🤔 Кстати, если вы вдруг начнёте ностальгировать и захотите вспомнить недавнее советское прошлое, восстановив интерьер "бабушкиной" квартиры, то у нас вы найдете три старинных сундука, до краев заполненных старинными кружевами, салфетками, вышивками, дорожками, накидками и скатертями! 😜👍 #бабушкинаквартира #какубабушки #советскаяквартира #салфетканателевизоре #советскийинтерьер #деревенскийбыт #рукоделие #кружевнаяскатерть #ретроинтерьер #винтажныйтекстиль #handmade #старинныекружева #барахолкавмоскве #блошиныйрыноквмоскве #винтажныймагазинвмоскве #салонретромосква #блошкаонлайн #накристалле

A post shared by МОДА ВИНТАЖ РЕТРО КОЛЛЕКЦИЯ (@retromoskva) on

Kodėl televizoriai buvo uždengti nėrinių servetėle?

Buvo tikima, kad jei neuždengsi aparato, jo kineskopas suges. Ir kadangi televizorius buvo brangus malonumas, juo buvo rūpinamasi kaip vaiku, į tokias rekomendacijas buvo žiūrima labai rimtai.

Net instrukcijose buvo rekomenduojama televizorių pastatyti tamsioje vietoje, atokiau nuo saulės spindulių. Bet kur mažame bute galite rasti tokią tinkamą televizoriui tamsią vietą? Taigi, norėdami išsaugoti kineskopą, žmonės turėjo jį uždengti.

View this post on Instagram

Культовый советский телевизор КВН-49-4, в отличном рабочем состоянии, 1956 г. 💁Для тех кто не знает: это самый первый советский телевизор (ламповый), не считая опытных мелкосерийных моделей, и один из первых в мире. 📺Вещь, с которой связана целая эпоха – один из наиболее узнаваемых символов послевоенного СССР. ⏺️Цвет коричневый, красивый. ✔️Качество изображения и звука хорошее. ✔️Сохранность корпуса хорошая, комплектность полная. Задняя и боковая крышки есть. Монтаж и шасси в отличном состоянии, как новые. ✔️Все лампы рабочие, в основном заменены на новые, электроника настроена. ✔️Кинескоп хороший, изображение устойчивое, контрастное, яркое. ✔️Регуляторы в порядке. Стоимость: 45 000 руб. 💸Небольшой торг. Возможны пересылка или обмен. ✨Работающий КВН-49 преображает интерьер, на гостей производит шоковое впечатление. Серьезная, винтажная вещь станет предметом гордости вашего дома, эксклюзивным подарком вашей семье, друзьям, шефу к дню рождения, любому торжеству. Вы станете одним из немногочисленных владельцев рабочего КВН-49 на Дальнем Востоке и Сибири. #Телевизор #СоветскийТелевизор #СтарыйТелевизор #ЛамповыйТелевизор #антиквариат #винтаж #ссср #проигрыватель #раритет #владивосток #хабаровск #ДальнийВосток #АнтиквариатВладивосток

A post shared by @ patefon_vl on

Ir tai buvo teisingas sprendimas! Faktas yra tas, kad senų televizorių kineskopai buvo gaminami naudojant fosforą. Ši medžiaga, turinti tam tikrą poveikį, švytėjo, o tai leido atvaizdą rodyti ekrane. Todėl kineskopo apsauga nuo saulės spindulių, net servetėle, buvo pagrįstas sprendimas.

View this post on Instagram

📺#📻#⏳#📽#🎞 #крокодилссср#ностальния#журналкрокодил #старыйтелевизор#телевизорссср#

A post shared by Old Piano (@old_piano_restaurant) on

„Atsimenu, mes turėjome televizorių„ Dawn-306 “. Ir jis stovėjo prie sienos, ten kaskart šviesa krisdavo į pusę kineskopo. Po poros metų ši pusė tikrai sudegė. Kai televizorius buvo išjungtas, viena pusė atrodė šviesesnė, o įjungus televizorių toje pusėje vaizdas buvo kitoks “, – pasakoja Ruslanas.

Be to, gražios nėrinių servetėlės ​​buvimas atmosferai suteikė jaukumo. Taip pat ant viršaus galėjote pastatyti statulėlę, vazą ar įrėmintas nuotraukas, kurios jums brangios.

Servetėle taip pat buvo siekiama sukurti apsauganti dėklą nuo tos pačios saulės, nuo įbrėžimų, nuo dulkių ir nešvarumų. Ir kadangi aparatas iš tiesų tarnavo dešimtmečius, žmonės bandė jį apsaugoti. Be to, tai tiesiog atrodė gražiai. Štai kodėl tradicija užkloti aparatą nėrinių servetėle greitai išpopuliarėjo.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].