Kodėl moterų kojos ištinsta? Pristatome galimas priežastis

Jei moterų kojos ištinsta, tai įvyksta dėl tam tikrų priežasčių. Tai gali būti per didelis skysčių kaupimasis audiniuose ar organuose. Yra tam tikrų sąlygų, kurios neleidžia skysčiui normaliai pasišalinti iš organizmo.

Patinimas gali atsirasti dėl nereikšmingų priežasčių ir dėl rimtų patologijų

Dienos pabaigoje dažnai atsiranda nemalonus reiškinys – kojų patinimu. Kojos tampa sunkios ir kartais net jas skauda. Tarp priežasčių galima pastebėti ir rimtas patologijas, ir sveikatos problemas.

Gyvenimo būdas

Jei edema atsiranda dėl netinkamo gyvenimo būdo, tada visiškai įmanoma kovoti su ja be sunkumų. Jums tiesiog reikia pakeisti tam tikrus įpročius. Jei organizme yra per daug skysčių, kūnas negali jo išlaikyti, todėl jis patenka į tarpus tarp ląstelių. Taigi negerkite per daug vandens.

Sėdėjimas sukryžiavus kojas taip pat gali sukelti patinimą. Kai viena koja padėta ant kitos, gali sutrikti kraujotaka. Venos yra susiaurėjusios, todėl atsiranda patinimas. Jei per ilgai sėdėsite ant minkštų ir tuo pat metu žemų sėdynių, sofos, pufų, venos gali būti suspaustos, tad kraujotaka apatinėse galūnėse sulėtėja. Dėl to atsiranda edema.

Be to, dar viena kojų patinimo priežastis gali būti intensyvi ir ilgalaikė sportinė veikla, tokia kaip bėgiojimas, vaikščiojimas, tempimo pratimai ir net jėgos treniruotės.

kojos

Avalynė

Įprasta edemos priežastis gali būti batai, kad ir kaip tai būtų keista. Ypač nukenčia tos dailiosios lyties atstovės, kurios dažnai vaikšto su aukštakulniais. Faktas yra tas, kad tokiuose bateliuose koja užima gana nenatūralią padėtį, visa atrama atitenka priekinei daliai. Pirštai pradeda šiek tiek remtis į batą, o kraujotaka tuo metu pablogėja.

Tokie batai netgi gali išprovokuoti tokį nemalonumą kaip pilnapadystė. Aukštakulniai batai, dėl kurių pirštai atsiduria nenatūralioje padėtyje, taip pat gali pabloginti situaciją. Todėl prieš perkant batus svarbu atidžiai pasimatuoti ir įsitikinti, kad pirštai nėra suspausti, o pačius batus patogu avėti. Esant edemai, svarbu kreiptis į gydytoją.

Sutrikusi medžiagų apykaita

Patinimas gali atsirasti dėl dar dviejų priežasčių – antsvorio ir nėštumo. Pirmuoju atveju atsiranda didžiulė apatinių galūnių apkrova, dėl kurios atsiranda edema. Sutrikus medžiagų apykaitai, negalima išvengti papildomų kilogramų. Todėl labai svarbu stebėti savo mitybą ir valgyti maistą, kuris pagreitina apykaitą.

Nėštumo metu moterys labai dažnai patiria edemą. Prasideda hormoniniai pokyčiai, padidėja kojų apkrova. Be to, edema gali rodyti vėlyvą toksikozę. Šiuo atveju labai svarbu kuo greičiau kreiptis į gydytoją.

kojos

Trauma

Aplink pažeistą vietą dažnai atsiranda patinimas su sužalojimais, ypač, jei jums kas nors lūžo. Oda netgi gali įgyti gana melsvą atspalvį. Esant didelėms mėlynėms, pastebimas panašus vaizdas. Dėl to žmogui sunku normaliai judėti. Be to, patinimas taip pat gali atsirasti nušalus ar nusideginus galūnes.

Patologija

Patologijos gali būti edemos priežastis. Be to, šis simptomas būdingas daugeliui sunkių ligų. Visų pirma, labai svarbu pasikonsultuoti su gydytoju ir atlikti visus būtinus tyrimus. Tarp edemos priežasčių gali būti inkstų patologijos, tromboflebitas, cukrinis diabetas, limfostazė, alerginės reakcijos. Daugeliu atvejų problema rodo ligos, tokios kaip varikozės, atsiradimą. Kuo anksčiau liga bus gydoma, tuo geriau.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].