Kodėl mes negalime miegoti be antklodės, net jei naktį karšta?

Naktį antklodės ant kūno jaučiasi, kaip stebuklingas apkabinimas ir padeda miegoti šiltai. Naktį buvo karšta, bet kai sužinojau šią informaciją, vistiek apsiklojau antklode. Taigi nusprendėme išsiaiškinti, kodėl žmonės negali miegoti be antklodžių. Taigi mielai dalinamės rezultatais.

Reguliuoja kūno temperatūrą

antklodės

Esame šiltakraujai gyvūnai, tai reiškia, kad mūsų kūnas ne tik reguliuoja savo vidinę temperatūrą, bet ir palaiko kūno temperatūrą. Tačiau kai giliai užmiegame, sumažėja temperatūrą reguliuojančios dalies veikla ir mes pradedame ieškoti kažko, kas mus pridengtų, kad nebūtų šalta. Bet jei uždengsite save antklode, tai padės sušilti.

Neatsiejama miego proceso dalis

Mes visi esame gyvos būtybės, sudarytos iš kažkokio „įpročio“. Taigi nuo to laiko, kai mes maži miegojome, antklodės yra ir įprotis, ir visą gyvenimą trunkantis įprotis. Štai kodėl signalas eiti miegoti ir apsikloti antklode einant miegoti yra tiesioginis veiksmas be jokios minties.

Antklodės sumažina stresą ir nerimą

antklodės

Serotoninas yra hormonas, kurį organizmas išskiria, kai mes „jaučiamės gerai“ ir jis vaidina svarbų vaidmenį išlaikant mus laimingus ir ramius. Todėl užmigti streso ir nerimo metu yra labai sunku. Laimei, antklodės išskiria nedidelį kiekį serotonino, kai užklojate save antklode, kad sumažintumėte baimės ir streso jausmus.

Jaukumas padeda miegoti

Antklodės sukuria mikroklimatą toje vietoje, o aplinkos temperatūros pokyčiai beveik nepastebimi. Kai jus atitraukia karštos ir šaltos aplinkos pojūčiai, užmigimo procesas tampa netrukdomas.

Gauname saugumo jausmą

antklodės

Dažniausia mūsų, kaip vaikų, baimė buvo tamsos baimė, ir vienintelis dalykas, kuris mus saugojo nuo visų tų baimių, buvo antklodė. Štai kodėl net suaugę mes vis tiek jaučiamės saugesni eidami miegoti. Prisiminimai apie gynėją, kuris atskiria jus nuo visų siaubo, tarsi stebuklingas apkabinimas.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].