Turbūt jums yra pažįstama situacija, kuomet išgėrus puodelį kavos tenka skubiai bėgti į tualetą… Toks reiškinys tikrai nėra retas, todėl naudinga išsiaiškinti, kodėl taip nutinka.

Ar dėl to galime kaltinti kofeiną?

Įdomu tai, kad noras tuštintis pasireiškia išgėrus ne tik įprastos juodos kavos, bet ir kitokio gėrimo – tai gali būti ir tirpi kava ar kava be kofeino. Mokslininkai teigia, kad kava skatina žarnyno peristaltiką, tačiau tai neturi nieko bendro su kofeinu.  Dėl staigaus noro tuštintis  galime kaltinti chlorogeninę rūgštį ir cholecistokininą, kurie skatina žarnyno veiklą.

Taip pat kava skatina hormono gastrino gamybą. Skrandis ima išskirti daugiau skrandžio sulčių, todėl noras tuštintis gali užklupti tiesiog akimirksniu.

Nors gali atrodyti, kad kava gali padėti nuo vidurių užkietėjimo, tačiau realybė yra kitokia… Iš tiesų kavos mėgėjai gana dažnai kenčia įvairių žarnyno sutrikimų – viduriavimo ar vidurių užkietėjimo.

Ar išgėrus kavos visada norisi tuštintis?

Tai priklauso nuo to, ar esate pakankamai jautrūs kavos sudedamosioms dalims.

Jei išgėrus puodelį kavos turite skubiai apsilankyti tualete, jūs patenkate į 25-30% žmonių grupę, kurie yra jautresni kavos ingredientams. Tikrai neverta dėl to nerimauti, tačiau tuomet, jei tai sukelia tam tikrų nepatogumų, galite pasinaudoti keliais naudingais patarimais:

  • Kavą gerkite likus bent valandai iki išeinant iš namų;
  • Jei kavą gersite ne namuose, įsitikinkite, kad bent 40 artimiausių minučių turėsite galimybę apsilankyti tualete;
  • Prieš svarbius susitikimus kavą pakeiskite vandeniu;
  • Atminkite: kuo didesnis kavos puodelis, tuo stipresnis bus diuretinis poveikis.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].