Vaikystė ir paauglystė – tai laikotarpis, kurį daugelis mano esant saugiu gyvenimo tarpsniu. Tai laikas, kai galima pasikliauti tėvais bei prašyti jų pagalbos ir ją gauti. Bėgant metams reikia pasirūpinti vis daugiau gyvenimiškų dalykų, ir tai ima suprasti beveik visi. Daugelis žmonių pripažįsta būtinybę tapti suaugusiais ir supranta to neišvengiamumą. Svarbu tai, kad daugumai žmonių tai yra priimtina. Tačiau kai kurie žmonės gali nesutikti su tokia natūralia įvykių eiga.

REKLAMA

Kai kurie jaunuoliai iš tiesų bijo suaugti. Tai visada lemia labai konkrečios priežastys.

Atsakomybė

REKLAMA

Suaugus atsiranda daugiau teisių, tačiau tuo pat metu ir pareigų, kurios taip pat gali tapti nepakeliamos. Asmuo turi prisiimti vis daugiau atsakomybių ir jas vykdyti.

REKLAMA

Gerą reputaciją jis gali užsitarnauti tik tada, jei nieko nenuvilia, jei yra atsakingas. Ir tai jam labai brangiai kainuoja.

Nesėkmės baimė

REKLAMA

Nesėkmių pasitaiko net vaikystėje, beje, jų būna labai daug. Vaikas daro klaidų dėl savo menkos patirties, bet vėliau pasimoko. Tėvai jį nuo to saugo ir jis tai supranta.

Tačiau suaugęs jis turi pasikliauti tik savimi ir tai tik didina įtampą. Jo klaidos jau turi tam tikrų pasekmių, kurios gali atrodyti grėsmingos.

REKLAMA

Baimė likti vienam

REKLAMA

Vaikystėje visada vaikas turi tėvus, pripranta prie jų kompanijos ir to, kad visada turi su kuo pasikalbėti. Suaugęs jis turi pats sukurti šeimą ir taip pasirūpinti, kad jam būtų kas nors artimas.

Asmuo gali bijoti, kad jam nepavyks to padaryti, kad jis nesugebės užmegzti tinkamų santykių. Dėl to jis gali neskubėti suaugti.

REKLAMA

Visuomenės stigmatizavimas dėl amžiaus

Visuomenė jaunystę aukština ir kartais net idealizuoja. Vyresnis amžius tapatinamas su apribojimais ir draudimais.

REKLAMA

Žmogus bijo suaugusių žmonių gyvenimo pradžios, nes galvoja, kad jam nebebus galima linksmintis taip, kaip anksčiau, kad jam nebus įmanoma išlikti ištikimam tam pačiam aprangos stiliui ar kam nors kitam. Visi šie dalykai jam gali nepatikti ir net kelti nerimą.

Tapimas suaugusiu dažniausiai gąsdina būtent šiais aspektais. Jie gali sukelti jaunuoliui didžiulę baimę.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.