cat steals sausage from the refrigerator

Katės ir šunys – tai žmogaus mažieji draugai. Priimdami juos į savo namus, tampame įpareigoti jais rūpintis, maitinti ir elgtis švelniai bei jų neskriausti. Tačiau kad ir kaip gerai rūpintumėtės savo augintiniu – labai dažnai problemų sukelia būtent maistas augintiniui.

Šiame tekste rasite patarimus, kurie padės pagerinti jūsų augintinio mitybą ir išvengti daugybės sveikatos problemų. Jei norite, kad jūsų pūkuotas ir švelnus draugas būtų sveikas ir energingas – būtinai vadovaukitės šiais patarimais.

Kokį maistą rinktis?

Kačių maistas būna dviejų rūšių: sausas ir šlapias. Veterinarai rekomenduoja rinktis ne vieną iš jų, bet abiejų šių rūšių kombinaciją.

Sausas maistas yra itin patogus kelionėse ir jį labai paprasta dozuoti. Jis taip pat padeda kačių dantims išlikti sveikiems ir tvirtiems. Tačiau kartu su sausu maistu katė turi gauti pakankamai vandens, kad būtų išvengta žarnyno problemų.

Tuo tarpu šlapias maistas neišsausina augintinio skrandžio, todėl šiuo atveju jis yra pranašesnis. Be to, tai labai panašu į maistą, kurį gyvūnas gautų gyvendamas laukinėje gamtoje.

Vanduo – labai svarbu

Vanduo tiek žmonių, tiek kačių gyvenime yra be galo svarbus. Visuomet įsitikinkite, kad jūsų augintis turi prieigą prie švaraus geriamo vandens – tai gali būti paprastas dubuo, jei katė neatsisako iš jo gerti. Tačiau geriausia yra nupirkti savo katei specialią girdyklą – tai daug patogiau ir katės visuomet su malonumu iš jų geria.

Žinoma, išgeriamo skysčio kiekį taip pat rekomenduojama kontroliuoti. Sveika katė turi išgerti apie 30ml vandens vienam kilogramui savo svorio. Jei katė geria pastebimai mažiau arba daugiau – vertėtų apsilankyti pas veterinarą.

Maisto kiekis turi būti ribojamas

Maisto kiekis per dieną turi priklausyti ne nuo gyvūno apetito, bet nuo jo svorio. Suaugusiai katei užtenka pavalgyti du kartus per dieną. Geriausias laikas – ryte ir vakare.

Jei katei duodate šlapią maistą – vienas pakelis yra viena porcija, tuo tarpu sausas maistas turi būti sveriamas ir dozuojamas taip, kaip nurodo gamintojas. Gyvūno permaitinti nereikia, nes tai tikrai neduos naudos.

Maišykite skirtingų gamintojų maistą

Pašaro gamyba – tai ilgas procesas, kurio metu viskas yra konkrečiai ir detaliai apskaičiuojama. Net gi to pačio gamintojo skirtingo stiliaus pašaruose gali būti visiškai skirtingų vitaminų ir mineralų. Ir kartais gali nutikti taip, kad vieno vitamino jūsų augintiniui neužtenka, o kito yra per daug.

Štai kodėl kartais turėtumėte keisti pašarą ir pasirinkti kitą gamintoją.

Žmonių maistas katėms – visiškai netinkamas

Kad ir kaip norėtumėte duoti gabalėlį savo maisto augintiniui – to daryti neturėtumėte. Maistas, kuris nėra skirtas katėms, gali suketi virškinamojo trakto, kepenų ir inkstų ligas.

Pateikiame sąrašą maisto, kurio katės valgyti neturėtų:

  • Nenugriebtas pienas. Kad ir kaip būtų keista, dauguma kačių netoleruoja laktozės, todėl pienas joms gali labai pakenkti.
  • Riebi mėsa. Kiaulieną ir kitą riebią mėsa katės skrandis virškina itin sunkiai.
  • Kepenėlės. Neapdorotos gyvūnų kepenėlės gali sukelti jūsų katei dujų kaupimąsi, o jei duosite virtų kepenėlių – tai gali sukelti vidurių užkietėjimą.
  • Žuvis. Aštrūs kaulai gali įstrigti stemplėje arba pažeisti skrandžio sieneles.
  • Bulvės. Kačių skrandis nepasisavina krakmolo.
  • Žuvis. Kad ir kaip būtų keista, bet žuvis katėms gali sukelti šlapimo pūslės akmenligę.
  • Ankštinės daržovės. Ankštinės daržovės gali sukelti dujų kaupimąsi.
  • Grybai. Jie turi toksinų, kurių pačios katės neužuodžia.

Taigi, jei tikrai norite nustebinti ar pamaloninti savo augintinį – geriau nupirkite jam žaislą arba tiesiog skirkite jam daugiau laiko. Maistas turėtų būti ne paskata ar meilės išraiška, bet būdas palaikyti savo augintinį sveiką ir energingą.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].