Kaip pasikeis jūsų kūnas, jei kasdien išgersite reikiamą kiekį vandens?

Apie 60 procentų žmogaus kūno sudaro vanduo. Dauguma vidaus organų taip pat sudaryti iš skysčių. Pavyzdžiui, 85 % plaučių, 79 % inkstų, 73 % smegenų ir širdies bei 32 % kaulų sudaro skystis. Todėl jei kasdien gersite pakankamai vandens, galėsite kontroliuoti tokias ligas kaip artritas ir galvos skausmai. Štai šešios priežastys, kodėl turėtumėte kasdien išgerti reikiamą vandens kiekį.

Gerina sąnarių sveikatą

Kremzlė tarp stuburo ir sąnarių bei kaulų daro kaulus lankstesnius. Didžiąją šios kremzlės dalį, arba apie 80 procentų, sudaro vanduo. Todėl, kai organizmui jo trūksta, tai sukelia sąnarių skausmą. Tačiau jei kasdien išgersite pakankamai vandens, sumažinsite artrito požymius.

Apsaugo nuo inkstų akmenų ir šlapimo takų infekcijų

Kai inkstai, išskiriantys ir filtruojantys toksinus iš kraujo, neturi pakankamai skysčių, jų veikla dažniau sutrinka ir gali išsivystyti inkstų akmenligė bei šlapimo takų infekcijos.

Pagerina koncentraciją, atmintį ir energiją

Skysčių kiekis organizme turi tiesioginės įtakos žmogaus smegenų veiklai. Kai žmogus išgeria pusę vandens kiekio, kurio jam reikia išgerti per dieną, kai kurios smegenų funkcijos sutrinka. Tyrimai rodo, kad moters kūno skysčiams nukritus 1,4 proc., ji pradeda jausti koncentracijos sumažėjimą, nerimą, galvos skausmą. Vyrams 1,6 procento sumažėjęs kūno skysčių kiekis gali sukelti užmaršumą ir nuovargį.

Pagerina širdies veiklą

Jei kasdien negausite pakankamai vandens, tai gali sukelti širdies nepakankamumą ir šoką.

Mažina galvos skausmą

Tyrimas, kuriame dalyvavo 102 vyrai, parodė, kad padidinus kasdienį vandens suvartojimą 1,5 litro, jų organizmas pasikeistų. Tyrimo metu 47 procentai vyrų, kurie gėrė daugiau vandens, pranešė, kad jiems sumažėjo galvos skausmai, palyginti su 25 procentais vyrų, kurie nepadidino vandens suvartojimo.

Gerina virškinamojo trakto veiklą

Geriant daug skysčių galima išvengti vidurių užkietėjimo, o mineraliniame vandenyje esantis magnis ir natris skatina virškinimo trakto motoriką.

Apskaičiuokite, kiek vandens jums reikia išgerti per dieną

Kad nustatytumėte vandens kiekį, kurį turėtumėte išgerti per dieną, savo kūno svorį padauginkite iš 0,033.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].