Mokslininkai išsiaiškino, kaip gimimo laikas veikia mūsų raidą, taigi, ir visą tolesnį gyvenimą…

Pirmiausia, eikime prie bendro vardiklio: astrologija yra niekšybė, pasaka, kurioje yra visa krūva gražių žodžių, spėjimų ir simbolikos. Idėja, kad bendra visų mūsų visatos planetų gravitacija gali nulemti jūsų likimą gimus, yra nepatvirtinta teorija.

Kaip teigė Niutonas, bet kuri tam tikra jėga, tiesiai proporcinga jų masėms ir atvirkščiai proporcinga atstumo tarp jų kvadratui. Net ir tokiai milžiniškai planetai kaip Neptūnas, esančiai už 4,4 milijardo kilometrų, gravitacijos traukos jėga, kuria ji jums padarė įtaką gimstant, buvo… na… padauginta iš 2,7… padalinta iš 1,1… Gaunamas kažkoks neaiškus kodas… Taigi, jei Avinas ar Žuvys, ar koks nors kitas Zodiako ženklas tai sugalvojo, pamirškite apie juos.

Tačiau tai, kad jūsų gimtadienis nesvarbus, dar nereiškia, kad tas pats galioja ir tam tikriems mėnesiams. Šiuo atveju mokslininkai sugebėjo suformuoti nedidelę, bet įtikinamą teoriją, kurią lydėjo įrodymai, kad tai tikrai veikia asmenį.

Rugpjūčio 7–26 dienomis 6 zodiako ženklai nutrauks ryšius su praeitimi

Daugybė veiksnių daro įtaką kūdikio vystymuisi gimdoje. Tinkama motinos mityba šiuo klausimu vaidina didžiulį vaidmenį. Jei ji badauja ar valgo netinkamą maistą, kūdikis dažniausiai gimsta silpnesnis. Net ir šiuolaikiniame išsivysčiusiame pasaulyje, kur yra daug maisto, motinos mityba, kurioje yra mažai baltymų, vitamino C ar D, gali neigiamai paveikti vaisiaus smegenų, širdies ar kaulų vystymąsi.

Sezoniniai virusai turi tokį pat tiesiogiai proporcingą poveikį. Visų pirma, gripas gali turėti įtakos motinos sveikatai ir vaiko vystymuisi. Nėštumas žiemą su trumpomis dienomis ir ilgomis naktimis gali sukelti sezoninį afektinį sutrikimą moterims, kurių smegenyse yra mažas serotonino kiekis, galintis sukelti panašų kūdikio hormonų trūkumą.

Gimusieji 13, 14, 16 ir 19 dienomis turi ypatingą misiją gyvenime

Net po gimimo kūdikiai ir toliau labai priklauso nuo juos supančio pasaulio. 2010 metais atliktas tyrimas su pelėmis parodė, kad pelių jaunikliai, gimę dirbtiniame žiemos apšvietime ir atjunkyti nuo natūralios mitybos, netinkamai prisitaikė prie perėjimo prie vasaros laiko, rodydami netinkamus valgymo įpročius ir mažą aktyvumą.

Vasarą gimusios pelės neturėjo tokių problemų, prisitaikydamos prie žiemos sąlygų. Tolesni žinduolių smegenų tyrimai parodė, kad genas, reguliuojantis paros ritmą, buvo mažiau aktyvus gimusiems žiemą.

laimė

Daugybė tyrimų per pastarąjį dešimtmetį buvo nukreipti į paraleles, tai yra, kaip gimimo sezonas įtakoja žmones. Natūralu, kad buvo atliktos korekcijos ir dokumentuotos dalyvių temperatūros bei kitos savybės. Tada buvo atsektas jų gimimo laikotarpis, siekiant palyginti kai kuriuos sezoninius modelius. Kai kuriais gautais rezultatais pasidalinsime su jumis.

Pavasaris

Sveikiname! Jei gimėte pavasarį, tai yra puikus faktorius. Kūdikiai, gimę kovo, balandžio ar gegužės mėnesiais, buvo aukščiausiai įvertinti hipertimijos skalėje. Tai reiškia, kad bendras optimizmo lygis ir gebėjimas įvertinti bet kokią problemą taip, tarsi tai būtų tik dar viena galimybė toliau tobulėti, tokiems žmonėms yra aukštas lygis.

Bet tai turi savo kainą: pavasarį gimę kūdikiai taip pat yra labiau linkę į priešingą hipertimiją – klinikinę depresiją. Remiantis didžiuliu 2012 metų  Jungtinėje Karalystėje atliktu tyrimu, kuriame dalyvavo 58 000 žmonių, ši būklė yra dažnesnė gegužės mėnesį gimusiems žmonėms. Beje, lapkričio mėnesio kūdikiai šiuo atžvilgiu yra mažiausiai paveikiami depresijos.

Vasara

Iš esmės vaikai, gimę birželį, liepą ar rugpjūtį, turi aukštą rodiklį. Vargu ar sezoninis afektinis sutrikimas juos aplenks. Bent jau tai neturėtų įtakoti įprastas šviesos lygis gimimo metu. Tačiau tai, kaip mama nešiojo kūdikį gruodžio, sausio ar vasario mėnesiais, gali turėti didelę įtaką.

Vasaros kūdikiai pasižymi tokiomis pačiomis hipertiminėmis savybėmis kaip ir pavasario kūdikiai. Bet visa tai kompensuoja ciklotimija – greitas geros ir blogos nuotaikos pasikeitimas. Tačiau tai nereiškia, kad tokiems žmonėms gresia bipolinis sutrikimas (ryškūs nuotakos svyravimai). Priešingai, liga rečiau pasitaiko tiems, kurie gimė rugpjūtį.

Ruduo

Žmonėms, kurie tiki astrologija (mes jau minėjome, kad tai „puiku“, tiesa?), gerai žinoma, kad bendras naujagimių, gimusių rudens laikotarpiu, ramumo lygis yra gana aukštas. Bent jau Svarstyklės gali pasigirti šia savybe. Ir atrodo, kad tai gerai ir yra naudinga. Bet taip nėra visiškai taip.

ruduo

Nesvarbu, ar tai yra derliaus metu gausus maistinių medžiagų kiekis, ar tai, kad ilgos naktys ir sezoninės žiemos ligos dar neatėjo, rudenį gimę žmonės ne tik patiria nedidelę depresiją, bet ir yra mažiau linkę į bipolinį sutrikimą. Tačiau juokingiausia yra tai, kad rudenį gimę žmonės labai linkę į dirglumą!

Žiema

Ir dabar mes pasiekėme sunkiausią laikotarpį. Be kitų problemų, su kuriomis susiduria žiemą gimę žmonės, yra žymiai didesnė rizika sirgti šizofrenija, bipoliniu sutrikimu, sezoniniu afektiniu sutrikimu ir depresija. Tai nemalonus faktas, tačiau jį kompensuoja teigiami gyvenimo momentai.

Žiemą gimę vaikai yra mažiau dirglūs nei tie, kurie gimė rudenį. Be to, remiantis nedideliu 300 įžymybių tyrimu, atliktu 2015 metais, sausis ir vasaris yra tinkamiausi mėnesiai gimimui, jei norite išgarsėti. Gimę šiuo žiemos periodu demonstravo didžiausią kūrybiškumą ir išradingumą.

Visa tai nereiškia, kad tėvai turėtų apskaičiuoti vaiko gimimo laiką tam tikru metų laiku. Ir tai nereiškia, kad gimimo mėnuo yra viskas. Kovo mėnesį gimsta daug kaprizingų pesimistų, o spalį – vaikų, kurie turi elgesio sutrikimų. Galų gale, jūsų asmenybė yra daug mažiau susijusi su sezonu, kuriuo jūs gimėte, nei su tuo, ką išgyvenate visais vėlesniais gyvenimo laikotarpiais.

5 Zodiako ženklai, kuriems pasiseks gruodžio mėnesį

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].