Kaip kaltės jausmas mums trukdo gyventi?

Kaltės jausmas yra vienas bjauriausių, jis nuodija mūsų gyvenimą. Dauguma problemų, su kuriomis žmonės kreipiasi į psichologą, yra pagrįstos būtent šiuo jausmu. Apie tai, kaip atsiranda kaltė ir kaip ji mums trukdo gyventi, skaitykite šiame straipsnyje.

tepalas

Šio jausmo atsiradimo priežastis – nesąmoningas vaiko noras bet kokia kaina išlaikyti tėvų autoritetą. Kai tėvai daro ką nors blogo ar baisaus, vaikas kaltina ne juos, o save, nes jam jie yra dievai, kurie negali suklysti. Be to, jei tėvai klysta ir elgiasi nekorektiškai, kaip galima jaustis saugiai? Todėl kaltės jausmas yra savotiškas vaiko prisitaikymas prie pasaulio, kuriame jis ir toliau gali jausti, kad viskas vyksta gerai ir juo nuosekliai rūpinamasi.

Tačiau kaltė sukelia daugybę sunkumų, su kuriais žmogus turi susidurti visą gyvenimą. Štai kaip kaltė trukdo mums gyventi.

Nepasitikėjimas savimi

Žmogus, įpratęs jaustis kaltas, visada yra nesaugus. Tai gali būti tylus balsas, keista išvaizda – viskas žmoguje rodo, kad jis neturi kuo pasitikėti savo viduje. Nepasitikėjimas savimi sukelia daug problemų, įskaitant ir sveikatos bėdas.

kaltės

Autoagresija

Tas, kuris yra įpratęs dėl visko kaltinti save, negali pykti ant skriaudiko, todėl visą pyktį ir agresiją nukreipia į save. Iš čia kyla aukštas pykčio ir pasyvios agresijos lygis.

Problemos su savirealizacija

Nepasitikintis savimi žmogus, kuris neva dėl visko kaltas, neturi prieigos prie savo energijos. Vadinasi, jis nežino, ko tiksliai nori ir nesuvokia, kur turėtų judėti, kad realizuotų savo talentus.

Santykių problemos

Amžinai kaltas žmogus susiranda partnerius, kurie jį kaltina. Tai užburtas ratas: žmogus tik didina savo kaltę, būdamas toksiškuose santykiuose, jis kenčia, negauna meilės ir tokius santykius palaiko tik dėl vidinės traumos.

Psichosomatinės ligos

Slopintas pyktis ir agresija neigiamai veikia vidaus organų sveikatą. Žmonės, turintys gilų kaltės jausmą, yra psichosomatinių ligų, kurios juos kamuoja daugelį metų, savininkai. Galvos skausmai ir žarnyno problemos yra dažniausiai pasitaikantys simptomai tiems, kurie gyvena su kaltės jausmu.

koronavirusu

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].