Kaip apskaičiuoti laimę? Viena iš galimų laimės formulių!

Žmonės nuo seno bando išrasti laimės formulę. Arba sukurti laimės receptą. Tačiau nuolat ko nors pritrūksta, nes laimė yra be galo sudėtingas dalykas ir susideda iš daugybės komponentų. Pasižiūrėkime, kokią laimės formulę galima pasiūlyti, remiantis įvairiomis psichologijos žiniomis. Tad kaip apskaičiuoti laimę?

Laimės formulė

Formulė atrodo šitaip: (Z + О + L) + (М + D + P) = LAIMĖ

O raidžių reikšmės yra tokios:

Z – rūpinimasis savimi

O – artimi santykiai

L – mėgstamas veikla ar dalykas

M – gebėjimas džiaugtis akimirka

D – gebėjimas galvoti apie kitus

P – smalsus protas

Kiekvieną sudedamąją dalį apžvelkime iš arčiau. Rūpinimasis savimi reiškia, kad reikia save mylėti ir priimti tokį, koks esame. Būtina rūpintis tiek kūnu, tiek siela.

Artimi santykiai apima harmoningus santykius su brangiais žmonėmis. Privalu turėti bet vieną žmogų, kurį mylėtume ir kuriuo pasitikėtume.

Mėgstama veikla ar dalykas yra gyvenimo gerovės pagrindas. Darykime tai, kas mums patinka, ir mylėkime tai, ką darome.

Svarbu gebėti džiaugtis akimirka, nes būtent iš jų susideda gyvenimas. Vertinkime kiekvieną gyvenimo momentą ir džiaukimės dabartimi.

Žmogus jaučiasi laimingesnis, kai padeda kitiems. Todėl jam reikalingas gebėjimas galvoti apie kitus. Nuoširdus rūpestis kitais prisideda prie paties žmogaus gerovės.

Smalsumas padeda pažinti pasaulį. Ir, tik pažinę pasaulį, galime suprasti, koks jis nuostabus. Smalsus protas neleidžia stovėti vietoje ar užsidaryti tarp keturių sienų, kurios apriboja laimę.

Štai, kaip apskaičiuoti laimę! Ar sutinkate su šia formule? O gal ją dar galima patobulinti? Ko dar reikėtų iki pilnos laimės?

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].