Ką žmonės naudojo vietoj tualetinio popieriaus, kol šis nebuvo išrastas?

XIV amžiuje tualetinio popieriaus pramonė suklestėjo Kinijoje, tačiau tik 1800-aisiais tualetinis popierius pradėtas naudoti Vakarų pasaulyje. Išsiaiškinkime, ką žmonės naudojo iki tol, kol buvo išrastas šis gaminys.

Kukurūzai

Kukurūzus vietiniai amerikiečiai ir atvykėliai europiečiai pirmą kartą panaudojo 1700-aisiais dėl jų minkštumo ir drėgmę sugeriančių savybių. Kukurūzas nėra toks malonus kaip minkštas popierius, tačiau yra saugus ir neturi neigiamo poveikio žmogaus organizmui.

Sniegas

Šaltame klimate gyvenantys inuitai naudoji sniegą. Nepaisant šalčio, žmogaus kūnas greitai prisitaikydavo prie tokio kasdienio naudojimo. Galbūt tai keista, tačiau tai yra vienas iš sveikiausių metodų.

Akmuo

Šluostymas akmenimis yra vienas iš seniausių žmonijos naudojamų metodų. Senovėje žmonės naudojo daiktus, kurie buvo arčiausiai jų, tuos, kuriuos buvo galima rasti atviroje gamtoje, pavyzdžiui, akmenis. Jausmas nėra geras, tačiau tuo metu tai buvo geriausias pasirinkimas.

Bambukas

Maždaug prieš 2000 metų senovės Kinijoje vietoj tualetinio popieriaus buvo naudojama bambuko žievė. Jie tai vadino salaka, kachu ir chugi.

Keramikos fragmentai

Senovės graikai vietoj tualetinio popieriaus naudojo keramikos dirbinį, vadinamą pesonu. Todėl dabar jo gausiai randama Viduržemio jūroje.

Sraigės

Gal ir atrodo neįtikėtina, tačiau saloje ir pakrantėje gyvenantys žmonės po tuštinimosi naudojo sraiges. Jei sraigių šalimais nebūdavo, būdavo naudojami kokoso kiautai. Jie buvo su aštriais kraštais, tačiau mūsų protėviai turėjo mažai pasirinkimo.

Laikraščiai ir žurnalai

Nuo XVIII amžiaus žmonės tualete pradėjo naudoti laikraščius ir žurnalus.

Seni audiniai

Amerikoje ir Europoje žmonės ilgą laiką naudojo susidėvėjusį audinį, o ne tualetinį popierių. Jis buvo plaunamas, daugkartinio naudojimo ir minkštas. Tačiau ilgalaikiam naudojimui tai buvo nehigieniškas sprendimas.

Žolė

Šimtmečius žmonės vietoj popieriaus naudojo natūralius dalykus, kurie, manoma, yra higieniški. Žolė buvo minkšta ir nesukėlė jokio neigiamo poveikio žmogaus organizmui, todėl puikiai pakeitė tualetinį popierių.

Vanduo

Indijoje, Arabijoje ir Afrikoje įprasta sėdmenis valyti kaire ranka. Manoma, kad tai paskatino spausti rankas būtent dešine. Įdomiausia tai, kad šiandien vis dar yra tauta, kuri išsaugojo šią tradiciją.

Smėlis ir purvas

Dėl skirtingo klimato žmonių naudojami dalykai taip pat skiriasi. Žmonės, gyvenantys sausringose ​​smėlėtose vietovėse, po tuštinimosi naudojo smėlį. Žinoma, tai nėra maloni patirtis. Manoma, kad mūsų protėviai vietoje tualetinio popieriaus naudojo viską, ką tik galėjo rasti.

Kuris metodas jums pasirodė pats įdomiausias, o kurio niekada nenorėtumėte pabandyti?

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].