Klaidingi, laisvę ribojantys įsitikinimai yra tvirtai įsitvirtinę mūsų pasąmonėje. Tai yra įvairios nuostatos, programos, scenarijų matricos, trukdančios gyventi pilnavertį gyvenimą, atskleisti vidinį potencialą ir trukdančios pasiekti svarbius tikslus. Šiame straipsnyje pateiksime 24 dažniausiai pasitaikančius klaidingus įsitikinimus.

Jei norite būti laimingas, turite suprasti dalykus, kurie daro jus nelaimingu. Jei norite judėti į priekį, visada kyla minčių, kurių pirmiausia ir reikia atsikratyti. Tai nėra procesas, vykstantis kartą per metus. Toks savęs inventorizavimas turėtų būti atliekamas nuolat.

24 melagingi įsitikinimai:

 • Bandymas būti tuo, kuo nesate.
 • Sakote sau, kad jau per vėlu.
 • Stengiatės visą laiką būti teisus.
 • Blogai apie save kalbate.
 • Pasyvumas be pažangos.
 • Kaltės jausmo graužatis.
 • Negatyvumas be pozityvumo.
 • Sąlyginis sutikimas.
 • Pavydas sukelia pavydą.
 • Sprogimas, esant spaudimui.
 • Kontrolės poreikis.
 • Kaltinimai kitiems.
 • Gailestis tęsiasi amžinai.
 • Leidimas baimei jus valdyti
 • Palaiminimo poreikis.
 • Pykčio išraiška.
 • Normali būsena būti vidutinybe.
 • Pasiteisinimai.
 • Laimės priklausomybė nuo kitų.
 • Įprotis viską atidėti.
 • Seną bagažą sunku nešti.
 • Pasitikėjimas savimi trukdo žaisti didelius žaidimus.
 • Paviršutiniški sprendimai.
 • Palyginimo žaidimai.

Norėdami įsitikinti, ar einate teisinga linkme, reguliariai užduokite sau klausimą apie savo sėkmę ir stebėkite, kas jus stabdo jūsų kelyje.

Žemiau pateikiami 24 dažniausiai pasitaikantys klaidingi įsitikinimai. Ko reikia atsikratyti?

 1. Bandymas būti tuo, kuo nesate

Jei esate priverstas ką nors pamėgdžioti, niekada negalėsite tapti tuo asmeniu. Stenkitės būti geriau toks, koks esate, ir parodykite ką galite pasiūlyti pasauliui.

 1. Sakote sau, kad jau per vėlu

Gyvenimas yra susijęs su veiksmais ir galimybėmis, o ne pagrįstas gailesčiu. Niekada nevėlu ką nors pakeisti į gerą pusę.

 1. Stengiatės visą laiką būti teisus

Jūs esate žmogus, o žmonės daro klaidų ir negali visko žinoti. Gerai yra klysti ir nežinoti, o tuo labiau pasakyti tai tiesiai į akis.

 1. Blogai apie save kalbate

Kartais jūs tampate blogiausiu savo priešu. Jei niekam neleidžiate nieko blogo pasakyti apie savo sutuoktinį ar geriausią draugą, taip pat nesakykite ir apie save – net savo mintyse.

 1. Pasyvumas be pažangos

Jei pasirinksite būti savo gyvenime tik stebėtoju, kaip galite tikėtis, kad įvyks kažkas svarbaus jame? Pasyvumas neatneš laimės ir pasitenkinimo.

 1. Jus graužia kaltė jausmas

Jokia kaltė negali pakeisti praeities ar ateities. Darykite viską, kad ištaisytumėte padarytas klaidas, tačiau neleiskite, kad kaltės našta jus stabdytų.

 1. Negatyvumas be pozityvumo

Jei vis galvojate, kad taurė yra pustuštė, visada nusivilsite ir norėsite vis daugiau. Ugdykite pozityvų mąstymą ir neįmanoma bus įmanoma!

 1. Sąlyginis sutikimas

Atsikratykite žmonių, kurie priverčia jus jaustis kažkuo kitu. Bendraukite su tais, kurie jus priima ir įvertintina.

 1. Pavydas sukelia pavydą

Nepavydėkite to, ką turi ar daro kiti žmonės. Atminkite, kad laimė yra ne tame, kad reikia turėti tai, ko norite, bet troškime valdyti tai, ką jau turite.

 1. Sprogimas esant spaudimui

Sunku išlaikyti sveiką protą, kai jūsų gyvenimas yra kaip greitpuodis, kuris tuoj sprogs. Išmokite išlikti ramus, esant dideliam spaudimui ir galėsite padaryti daugiau.

 1. Kontrolės poreikis

Kartais jūs turite atsisakyti savikontrolės, kad leistumėte įvykti tam, kas turi įvykti. Bandymas kontroliuoti dalykus, kurių jūs negalite kontroliuoti, yra laiko gaišimas ir pagrindinis nelaimės šaltinis.

 1. Kaltinti kitus

Jūs pats esate atsakingas už savo gyvenimą ir savo laimę. Kaltinti kitus nėra produktyvu ar naudinga. Kad ir kas nutiktų jūsų praeityje, gyvenimas tęsiasi – o tai reiškia, kad reikia judėti toliau ir rasti savo laimę.

 1. Gailestis tęsiasi amžinai

Išmokite atsikratyti savo nuoskaudų ir niekada neatsigręžti atgal. Gailėjimasis yra energijos švaistymas, kuris neleidžia jums judėti į priekį ir nepalieka nieko, dėl ko galite kurti savo laimę.

 1. Leisti baimei jus valdyti

Baimė niekada negali jums suteikti to, ko jūs norite arba kas jus pradžiugintų. Todėl tai iškreipia jūsų požiūrį į gyvenimą ir trukdo jūsų sėkmei. Niekas labiau, kaip baimė, netrukdo jūsų sėkmei.

 1. Palaiminimo poreikis

Vienintelis leidimas, vienintelis įvertinimas, vienintelis patvirtinimas ir vienintelė nuomonė, kuri jums turėtų būti svarbi, yra jūsų pačių. Patvirtinimo, kaip ir laimės, paieškos turi prasidėti jūsų pačių viduje.

 1. Pykčio išraiška

Kai pyktis auga, neleiskite jam jūsų valdyti, bet supraskite, kaip brangiai jis jums vėliau gali kainuoti. Pyktis yra mažai naudingas, tačiau jis atima daug teigiamam augimui reikalingos energijos.

 1. Normali būsena būti vidutinybe

Jei rimtai vertinate savo sėkmės siekimą, neleiskite į savo gyvenimą ateiti vidutinybėms – nei vidutiniškoms idėjoms, nei eiliniam verslui ar talento neturintiems draugams. Skirtumas tarp įgūdžių ir vidutiniškumo visada yra didesnis, nei jam išleistos pastangos.

 1. Pasiteisinimai

Jei norite, kad kažkas atsitiktų, padarykite tai. Jei tai jums yra svarbu, ieškokite kelio. Jei norite susitaikyti su pasiteisinimais, pripažinkite, kad tai nėra pati aukščiausia kartelė jūsų prioritetų sąraše.

 1. Laimės priklausomybė nuo kitų

Kol neatrasite laimės savyje, tol jos neatrasite niekur kitur.

 1. Įprotis viską atidėti

Jei esate įpratę laukti, kol ką nors pavyks padaryti, tai niekada neįvyks. Atidėliojimas yra vienas blogiausių įpročių.

 1. Seną bagažą sunku nešti

Visi klydome, buvome įskaudinti – ir mes visi nešiojamės šį bagažą. Tačiau stengtis viską išlaikyti ant savo pečių yra per sunku. Kuo mažiau nešitės, tuo toliau galėsite nueiti.

 1. Pasitikėjimas savimi trukdo žaisti didelius žaidimus

Tai vagia jūsų laimę ir neleidžia tapti tokiam, koks turėtumėte būti.

 1. Paviršutiniški sprendimai

Dalykai, kuriuos griežtai smerkiame kitose asmenybėse, yra tie, su kuriais nenorime akis į akį susidurti savo viduje.

 1. Palyginimo žaidimai

Neskubėkite daryti palyginimų, vienintelis būdas būti laimingam yra susitelkimas į save patį.

Šiandien yra jūsų „generalinio apsivalymo“ diena, kai jūs atsikratysite dalykų, kurie jus padarė nelaimingu, palikdami viską nuošalyje, ir pradėdami viską naujai, kas paskatins jus į sėkmę. Kiekvienas iš mūsų yra atsakingas už savo laimę!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].