Įdomūs psichologiniai faktai, kurių daugelis nežinojo

Psichologija yra vienas įdomiausių mokslų, padedantis suprasti save ir mus supantį socialinį pasaulį. Todėl čia pateikia faktai, kurie tikrai sužadins jūsų smalsumą.

Faktai, kurių tikriausiai nežinojote:

1 faktas

Kambario temperatūra miego metu daro įtaką tam, ką mes sapnuojame, kuo šaltesnis kambarys, tuo didesnė košmarų tikimybė. Apsiklokite antklode.

2 faktas

Kuo daugiau mes tikimės iš kokio nors įvykio, tuo labiau tikėtina, kad tai mus nuvils, pavyzdžiui pirmasis bučinys.

faktai

3 faktas

Mokslininkai pastebėjo, kad moterys drabužių parduotuvėse daugiausiai dėmesio skiria lentynoms ir pakaboms, kur drabužiai sukabinti be kaip, nesąmoningai manydamos, kad ten yra geriausi drabužiai.

4 faktas

Dunningo – Kruegerio efektas – Anot jo, žemos kvalifikacijos žmonės linkę pervertinti savo sugebėjimus ir, priimdami nesėkmingus sprendimus, dažnai nesugeba pripažinti savo klaidų. Žmonės, turintys aukšto lygio įgūdžius, į dalykus žvelgia blaiviau ir, atvirkščiai, linkę nuvertinti savo sugebėjimus. Šias išvadas 1999 metais patvirtino psichologai. 

5 faktas

Visi žinome, kas yra Deja Vu, tačiau pasirodo, kad yra ir Jamevu būsena, priešinga deja vu, staiga užklupęs jausmas, kad gerai pažįstama vieta ar asmuo atrodo visiškai nežinomas ar neįprastas, tarsi pirmą kartą matytas. Panašu, kad žinios apie juos akimirksniu ir visiškai išnyko iš atminties. Ir, žinoma, tai, su kuo mes dažnai susiduriame, yra Presqueuv – kai pamiršite elementarų žodį, kurį žinote daugiau nei metus.

Tikimės, kad šie faktai buvo jums naudingi ir sužinojote šį tą naujo ir įdomaus.

faktai

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].