2023-tieji, tai metai, kai pirmą kartą istorijoje FIBA Pasaulio krepšinio čempionatas vyks net trijose šalyse – Filipinuose, Indonezijoje ir Japonijoje. Ši unikali galimybė turėtų sustiprinti regioninį sportinį bendradarbiavimą ir stipriai pakelti krepšinio lygį Azijoje. Iš paruošiamųjų darbų matome, jog visos šalys dėjo dideles pastangas, jog būtų užtikrintas nepriekaištingas organizuotumas. Tačiau ką šis renginys reiškia šių šalių ekonomikai?

REKLAMA

Ekonominė nauda šeimininkams – istoriniai duomenys

FIBA čempionato organizavimas šalims dažniausiai suteikia teigiamą ekonominį poveikį. Tai rodo buvusių šalių šeimininkių atsiliepimai ir kitų šalių entuziazmas būti turnyro organizatorėmis.

Nors tikslūs duomenys apie ekonominį poveikį retai kada prieinami viešai, spaudoje itin plačiai aptarta ekonominė nauda Ispanijai, kuri buvo 2014 m. FIBA Pasaulio krepšinio čempionato šeimininkė. Deloitte atliktas nepriklausomas tyrimas, kurį užsakė Ispanijos krepšinio federacija, parodė, jog FIBA Pasaulio krepšinio čempionatas Ispanijai padarė net 265 mln. eurų ekonominį poveikį.

REKLAMA

Kokiais būdais šeimininkės šalys patiria ekonominę naudą?

FIBA renginių organizavimas ekonominę naudą teikia įvairiais būdais. Didžiausia nauda pasireiškia per turistų srautus, viešbučių užimtumą, restoranų lankomumą, suvenyrų pardavimus, taip pat televizijos transliacijų ir reklamos teises. Taip pat, ekonomiką kelia ne tik pagrindinis turnyras, bet ir pagalbinių renginių organizavimas.

Ekonominė nauda pasireiškia ir per laikinas darbo vietas, kurios reiškia papildomas pajamas vietos gyventojams. Tokiam svarbiam ir dideliam sporto renginiui reikia itin didelės darbo jėgos, įskaitant renginio personalą, apsaugos darbuotojus, savanorius, viešbučių darbuotojus ir kt. 

REKLAMA

Ar šalys šeimininkės patiria tik ekonominį efektą?

Kaip įžvelgia 7bet ekspertai, teisė rengti FIBA renginį suteikia ne tik finansinę, bet ir sportinę, reklaminę, socialinę naudą ir dideles galimybes organizacinei plėtrai. Tai apima reputacijos ir didelių renginių organizavimo patirties stiprinimą, partnerystės ir žinių perdavimo skatinimą ne tik nacionalinėse federacijose, bet ir viešajame sektoriuje.

FIBA Pasaulio taurės turnyro organizavimas suteikia unikalią galimybę jį rengiančiai šaliai pasirodyti pasaulinėje arenoje, kadangi renginys sulaukia milžiniško tarptautinio dėmesio ir pritraukia krepšinio gerbėjus bei žiniasklaidą iš viso pasaulio.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.