Vištos kiaušiniuose yra daug medžiagų, kurios būtinos mūsų organizmui,toliau pateikti 5 faktai, patvirtinantys jų naudą.

1. Pigiausias baltymų šaltinis

Taip, tai tiesa. Net ir perkant ekologiškus kiaušinius, pakuotė kainuoja kelis eurus. Ir baltymai yra maistingiausi maisto produktai. Baltymai yra ne tik kiaušinio baltymuose, bet ir tryniuose.

2. Sveikas pasirinkimas

Įvairūs tyrimai parodė, kad kiaušiniai pusryčiams yra daug geriau nei kiti pasirinkimai. Tie, kurie valgo kiaušinius pusryčiams ir turi mažesnį alkio hormono kiekį.

3. Apsaugokite akis nuo kenksmingos šviesos

Kiaušiniuose gausu geltonos spalvos pigmento, liuteino, kuris kaupiasi tinklainėje. Jis apsaugo nuo žalingos šviesos, kuri yra pagrindinė aklumo priežastis.

Ji taip pat filtruoja mėlyną spalvą, kuri sklinda iš mobiliųjų telefonų, planšečių ir kompiuterių.

Nors mėlynos šviesos tyrimai nebuvo pakankamai tinkami, kai kurie žmonės mano, kad mėlyna šviesa gali būti vėžio, nutukimo ir akių ligų šaltinis.

Liuteinas kaupiasi kiaušinio trynyje, todėl būtina valgyti visą kiaušinį.

4. Kiaušiniai neužkemša arterijų

10 metų kiaušiniai buvo pasmerkti dėl cholesterolio, kuris susijęs su širdies ir kraujagyslių ligomis. Naujausi tyrimai parodė, kad kiaušinių kilmės cholesterolis nėra grėsmė.

5. Kiaušiniai padeda išlaikyti raumenų masę

Raumenų masę pradedame prarasti nuo 30-ies, o per 10 metų prarandame 5%. Sumažėjus raumenims atsiranda senėjimo požymių, pvz., Silpnumas ir raukšlės.

Pratimai gali padėti išlaikyti šiuos raumenis, tačiau jiems taip pat reikia pakankamai baltymų. Kiaušiniai turi aukštos kokybės baltymų ir yra labai svarbūs.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].