Draugai yra blogesni už priešus: kodėl svarbu pakeisti draugų ratą, kad nesustotų vystymasis?

Psichologai ir bioenergetikos ekspertai sutaria, kad žmogų didžiąja dalimi formuoja jo aplinka. Mes visada galime pakeisti savo socialinį ratą, todėl tam tikrose situacijose pasinaudokite šia galimybe. Ekspertai teigia, kad kartais draugai yra blogesni už priešus…

REKLAMA

Draugai

Kodėl kartais reikia keisti bendravimo ratą?

Klaidingų pažiūrų formavimas. Tarp mūsų yra daug žmonių, turinčių radikalų požiūrį į tam tikras gyvenimo sritis. Vieni yra labai stereotipiški, o kitiems visiškai svetimos taisyklės. Mūsų artimieji ir draugai dažnai daro įtaką mums ir mūsų pasaulėžiūrai, bandydami mus įtikinti tuo, kuo jie tiki. Tokie žmonės gali nukreipti jus klaidingu keliu. Jei problemą ar situaciją matote kitaip, nereikėtų pakeisti savo nuomonės vien dėl draugų. Tikri ir geri draugai visada stengsis suprasti jūsų požiūrį arba bent jau neprimesti savojo. Jei kas nors bando jus pataisyti padarydamas jus tapačius sau, turite bėgti nuo tokių žmonių.

REKLAMA

Sumažėjusi savigarba. Žmonės, turintys neigiamą energiją, labai dažnai sukelia savigarbos sumažėjimą ir savimeilės praradimą. Tokie žmonės dažnai mus kritikuoja be jokios priežasties arba bando mumis manipuliuoti. Yra tokių, kurie mėgsta bendrauti su mažiau sėkmingais žmonėmis, kad jaustųsi pranašesni. Jei jaučiate, kad kažkas jumis naudojasi, kad padidintų pasitikėjimą savimi, žudo jūsų savigarbą, bėkite nuo to žmogaus.

Irzlumas. Jei aplink jus yra daug toksiškų žmonių, kurie jumis manipuliuoja arba tiesiog elgiasi neigiamai, tai gali jus supykdyti. Jei jūsų draugai ir bendražygiai jus erzina, jums nereikia būti šalia jų. Pakeiskite aplinką į kitą, nes bendravimas turėtų teikti tik džiaugsmą, antraip kam išvis vargti ieškant draugų.

REKLAMA

Draugas jus stabdo. Galite bendrauti su tais, kurių intelektas yra silpnesnis arba žemesnis žinių, išminties lygis. Čia nėra nieko blogo. Žmonės mus nuvilia, kai skeptiškai vertina mūsų sėkmę ir ateitį. Pavyzdžiui, koks nors draugas yra protingesnis ir sėkmingesnis už jus, bet visada bando sulaikyti jūsų tobulėjimą, sakydamas, kad jums nereikia daryti to ar ano, nes nepasiseks. Tokiu atveju jis turėtų būti paliktas. Jei kas nors nėra toks protingas kaip jūs, bet jūsų nekritikuoja ir palaiko jūsų pastangas, turėtumėte turėti tokį draugą šalia.

REKLAMA

Nuovargis. Mūsų vidiniame rate gali būti energijos vampyrų, taip pat žmonių, nuo kurių esame labai pavargę. Tai permainingos nuotaikos draugai, greito temperamento asmenybės. Tokie bendražygių statusą turintys žmonės jums tikrai nebus naudingi. Jie tik gadina nervus ir išsunkia gyvybingumą. Jei po pokalbio su draugu jaučiatės pavargęs ir tuščias, turėtumėte nustoti su juo bendrauti.

Draugai

REKLAMA

Kaip pakeisti savo socialinį ratą?

Susipažinkite su naujais žmonėmis. Savaime niekas nepasikeis. Jei norite, kad viskas būtų gerai, pasistenkite pažinti ką nors naujo. Būkite atviri bendravimui bet kada ir bet kur. Naujos pažintys padės jums tapti geresniais. Kai su kuo nors bendrausime, tikrai tobulėsime. Net jei naujas žmogus nėra pats maloniausias, tai suteiks gyvenimiškos patirties. Sėkmingi žmonės visada susitinka. Jie užmezga naujus ryšius, nes žino, kad tik taip gali tapti dar geresni.

Išmokite pasakyti „ne“. Norint pakeisti bendravimo ratą, visai nebūtina visiškai nutraukti visų ryšių su artimaisiais ar pažįstamais. Tiesiog nustokite teigiamai reaguoti į bet kokį kvietimą su jais pasikalbėti. Jei pastebėsite, kad jums tai nepatinka, pasakykite „ne“. Tai nėra sunku. Atminkite, kad jūsų nervai yra aukščiau visko. Kai sakote, kad nenorite su kuo nors bendrauti, neturite jausti gėdos. Žmogus turi teisę pasirinkti savo kelią. Nenorėdamas su kuo nors bendrauti, nepažeidžiate moralės dėsnių.

REKLAMA

Užpildykite tuštumą kažkuo kitu. Nustojus su kuo nors bendrauti, gali atsirasti daugiau laisvo laiko. Ypač dažnai tai nutinka tais atvejais, kai atsisakome bendrauti su tais, su kuriais daugiausiai praleisdavome laiko. Tokiais laikotarpiais reikia rasti sau kokią nors išeitį – veiklą, kuri padėtų praskaidrinti vienatvę. Tai gali būti sportas, naujas hobis, skaitymas, kinas.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].