Būdai, kaip atnaujinti užuolaidas ir iš esmės pakeisti kambario dizainą

Ar kada susimąstėte, kiek daug įtakos namų interjerui turi užuolaidos? Net ir atlikus minimalius pokyčius – užuolaidų ilgio, laikiklių, karnizo, galima iš esmės pakeisti kambario atmosferą. Pasisemkite idėjų, kaip pagražinti savo namus.

Šibori technika

Šibori yra nuo seno Japonijoje naudojama audinių dažymo technika. Ji paremto audinių surišimu, suspaudimu ar dar kitokiu formavimu. O tada jie nudažomi indigo spalva, kad būtų išgautas sodriai mėlynas atspalvis su įvairiausiais raštais. Jei nuspręsite išbandyti šią techniką, ne tik susipažinsite su senovės japonų kultūros dalimi, bet ir originaliai atnaujinsite baltas užuolaidas.

Vamzdis kaip karnizas

Jei pramoninės detalės interjere jūsų neatgraso ir neatbaido, galite štai taip išradingai atnaujinti karnizą. Pakeiskite karnizo strypą vandentiekio vamzdžiu, kurį galima rasti bet kurioje santechnikos parduotuvėje. Tikrai sulauksite svečių komentarų!

Pakabinamas sodas

Jei nemėgstate užuolaidų, galite jas pakeisti vešliais augalais. Juk ir vazonai su svyrančiais augalais gali puikiai atlikti užuolaidų funkciją. Nesutinkate?

Žalvarinis karnizas

Papuoškite savo užuolaidas žalvariniu karnizu. Iškart suteiksite savo kambariui didingumo, net prabangos įspūdį. Jei įsigyti tikro žalvario papuošimą yra per brangu, jau turimą karnizą nudažykite šia ar į ją panašia spalva.

Kutai

Atnaujinti užuolaidas nebūtinai reiškia išmesti senas. Pasitelkite kūrybiškumą. Galite prie senų užuolaidų kraštų prisiūti kutų. Taip išgausite įvairiausius dizainus ir padarysite namų interjerą žaismingesnį.

Daugiasluoksnės užuolaidos

Jei kambaryje yra tik vienas langas, dviejų ar daugiau rūšių užuolaidų derinys yra puikus būdas pridėti kambariui dydžio ir taip pat geriau valdyti šviesą bei orą. Rekomenduojama pradėti nuo žaliuzių (geriausia iš bambuko) ir virš jų pakabinti užuolaidas. Kad sukurtumėte aukštesnių lubų įspūdį, karnizas turėtų būti 10–15 centimetrų aukščiau lango.

Žavingi ir mieli laikikliai

Užuolaidos pamažu grįžta į madą, tačiau tai nereiškia, kad būtina naudoti tokias, kurios primins močiutės namus. Net senas ir neišsiskiriančias baltas užuolaidas galima pagyvinti mielais laikikliais.

Karoliukai

Užuolaidos yra skirtos ne tik uždengti langus. Jos puikiai tinka padailinti kambarį. Įdomi idėja yra ant paprastos virvės suverti karoliukus ir šiuolaikiškai imituoti 70-ųjų tipo užuolaidas.

Paties pasigamintas karnizas

Niekas taip nepapuoš kambario kaip rankų darbo elementai. Jei esate nagingas, išnaudokite savo talentą. Arba paprašykite draugo ar pažįstamo. Tikrai verta paplušėti dėl tokio grožio!

Antspaudai iš bulvių

Senas užuolaidas pagyvinti galima ir su žaismingais antspaudais iš bulvių. Kažin, ar norėsite eksperimentuoti su brangiomis užuolaidomis, tačiau tai puikus būdas atnaujinti užuolaidas virtuvėje ar sodo namelyje.

Makramė technika

Ar žinojote šią techniką, kuria, panaudojant mazgus, gaminama tekstilė? Ji vėl grįžta į madą. Nors tokios užuolaidos atrodo sudėtingos, jas galite pasidaryti ir pats. Tokia uždanga gali būti naudojama ir vietoj spintelės durų.

Nutapytos užuolaidos

Pažvelkime į viską paprasčiau. Jei turite menininko gyslelę, užuolaidas nutapykite pats! Nebūtina piešti įmantrių raštų, formų ar piešinių. Užteks poros linijų teptuku, kad turėtumėte originalias ir žavias užuolaidas.

Ragai

Ne kiekvienam bus priimtina tokia puošmena, atstojanti laikiklio funkciją. Tačiau tai irgi vienas iš būdų atnaujinti užuolaidas ir namų interjerą. Ir tam visai nereikia skriausti gyvūnų. Puikiausiai tinka ir dirbtiniai ragai.

Aplikacijos

Jei akvarelė jums ne prie širdies, galbūt pamiklinsite rankas su gėlių aplikacijomis? Tai irgi puikus būdas savo rankomis susikurti nuostabias užuolaidas.

Ryškios spalvos

Jei iki šiol vengėte iššaukiančių spalvų, pasirinkite ryškias užuolaidas. Jos iškart atgaivins kambarį ir suteiks energijos bei įkvėps geros nuotaikos.

Raštai

Iš pasirinktų dekoracijų sulipdyti raštai puikiai tiks vaikų kambariui. Išmėginkite kontrastingas spalvas ar tiesiog pasirinkite savo mėgstamiausias.

Persidengimas

Tiesiog pakabinkite užuolaidas vieną ant kitos ir nustumkite jas priešingomis kryptimis. Tai geriausiai tinka su tiulio ar tvirtomis, lininėmis užuolaidomis. Kambario vaizdas iš karto pasikeis ir, žinoma, į gerąją pusę.

Kita

Visa kita priklauso nuo jūsų vaizduotės ir išradingumo. Leiskite sau atsiskleisti ir tapkite savo kambario dizaineriu!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].