Šio dėsnio esmė yra tai, kad kiekvienas mūsų pritraukia tam tikras situacijas, ir per tai, kaip mes visa tai vertiname, galime sužinoti, kas iš tikrųjų esame… Kančia ir skausmas leidžia suvokti, kur turėtume pasitempti, o atradimo džiaugsmas parodo, kas mums iš tiesų teikia laimę. Prisiminkite vieną svarbų dalyką: gyvenime niekas nenutinka šiaip sau. Viskas, kas įvyksta, yra mūsų pačių atspindys.

Savimi nepasitikintys vyrai

Kai nesiseka, dauguma žmonių yra linkę manyti, kad pasaulis yra nesąžiningas, ir kad jie tikrai nenusipelnė tokios kančios. Vis dėlto, dalis žmonių nesėkmes vertina kitaip: jie mano, kad nesėkmes lemia grįžtamasis ryšys.

Tai, kaip suvokiamas supantis pasaulis, priklauso nuo žmogaus intelekto lygio. Žmogaus intelektas buvo apibrėžtas dar prieš jam gimstant. Smegenys labai daug dirba pasąmonės lygmenyje. Būtent pasąmonės darbas sudaro 95% visų mūsų intelektualinių ir fiziologinių procesų. Visi jutimo organai veikia tik sąmonės lygmenyje. Jie filtruoja gaunamą informaciją ir atrenka tik pačią būtiniausią, kurią perduoda sąmonei. Būtent dėl šios priežasties mums daug lengviau nerimauti nei būti dėkingam – smegenys teikia pirmenybę grėsmei.

Yra ir dar kai kas. Daugybė elgesio modelių yra diktuojami pasąmonės. Mus supantis pasaulis yra ne kas kita, kaip savotiškas veidrodis: mes galime pamatyti, kas esame iš tikrųjų, kai stebime kitų žmonių reakciją. Jei norite sužinoti, kaip jums sekasi, apsidairykite aplinkui. Jei nuolatos užmezgate neigiamus, destruktyvius santykius, tai rodo, kad jūsų sieloje yra žaizda, kuri vis dar kraujuoja. Jūs turite į tai susitelkti. Kai esate laimingas, tai rodo subalansuotą gyvenimo būdą: jūs vadovaujatės savo vertybėmis, tikslais ir troškimais.

Tiesą sakant, daug lengviau susitaikyti su pasaulio netvarka ir nesąžiningu elgesiu nei prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą. Asmuo, turintis įsišaknijusį aukos elgesio modelį, visą laiką skųsis ir bandys atkreipti kitų dėmesį. Taip, jis norėtų, kad kiti žmonės išspręstų jo problemas, tačiau svarbu susitaikyti su tuo, kad visa tai galite padaryti tik patys.
Jei žmogus nusprendžia rinktis aukos vaidmenį, jis vėl ir vėl atsiduria tose pačiose aplinkybėse.

Būtis yra energetinė matrica, kurią užpildo žmogaus veiksmai ir mintys, todėl tai, kas vyksta jūsų gyvenime, nėra atsitiktinumas. Jei nesuprantame, ką laikome viduje, ir palaikome tam tikrą vibracijų dažnį, niekada negalėsime šio dažnio pakeisti. Kol nesuprasime, kad mes patys esame atsakingi už savo problemas, tol negalėsime pakeisti savo gyvenimo.

Devyniasdešimt procentų mūsų gyvenimo sudaro mūsų reakcija į tai, kas vyksta, ir tik dešimt procentų nulemia nuo mūsų nepriklausančios aplinkybės. Tai, kaip kasdien mąstome ir kaip jaučiamės, turi didžiulį poveikį mūsų gebėjimui kontroliuoti gyvenimo pokyčius.
Pagalvokite, kur norėtumėte būti po šešių mėnesių ar po poros metų, ir galutinį tikslą suskaidykite etapais, kuriuos galite įveikti trumpesniais laikotarpiais. Visa tai padės geriau įsisąmoninti, ko iš tiesų norite, ir pasiekti užsibrėžtą tikslą taps gerokai paprasčiau.

Ar žinote, kas skiria tuos žmones, kurie prisiima atsakomybę už savo gyvenimą, ir tuos, kurie nuolat nerimauja ir jaučiasi bejėgiai? Juos skiria vidinio ir išorinio valdymo lokuso santykis. Kontrolės lokusas yra žmogaus gebėjimas perkelti savo sėkmes ar nesėkmes į vidinius ar išorinius veiksnius. Žmogus, turintis vidinį lokusą, mano, kad yra atsakingas už savo pasiekimus, todėl yra visiškai susikoncentravęs į jų įgyvendinimą. Na, o tas, kuris turi išorinį lokusą, yra giliai įsitikinęs, kad viskas, kas vyksta jo gyvenime, nuo jo visiškai nepriklauso.

Suvokimas, kad žmogus pats valdo didžiąją savo gyvenimo dalį, pagrįstas supratimu, kad viskas, kas vyksta, nėra atsitiktinumas. Mūsų bendravimas su kitais, kopimas karjeros laiptais, mūsų fizinė ir emocinė būsena, ir t.t. priklauso nuo mūsų pačių. Nors išoriniai veiksniai taip pat gali trukdyti pasiekti užsibrėžtus tikslus, tačiau tik nuo mūsų priklausys, kaip į visa tai reaguosime, ir ar nuspręsime įveikti šias kliūtis.

Atspindžio dėsnio suvokimas padeda mums tapti mūsų pačių gyvenimo kalviais. Nors nesėkmės visuomet įneša šiokios tokios sumaišties, tačiau tai taip pat atveria tobulėjimo ir asmeninio augimo galimybes.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info[email protected].