Paryžiaus universiteto mokslininkai mano, kad taip!

Salvadoras Dali turėjo įdomų įprotį. Jis atsisėsdavo ant kėdės su raktu rankoje ir užmigdavo. Ant grindų visada buvo dubuo. Kai raktas į jį įkrisdavo, menininkas iškart pabusdavo, o tuomet iš karto imdavosi tapybos. Thomas Edisonas, kuris užpatentavo daugybę įvairių išradimų, taip pat mėgdavo trumpai nusnūsti dienos metu.

Abu vyrai siekė pabusti ankstyvoje miego stadijoje, kuri yra vadinama N1. Jie tikėjo, kad būtent tai gali padėti padidinti kūrybiškumą, o Paryžiaus mokslininkai įrodė, kad jie buvo teisūs.

N1 miego fazėje akių judėjimas sulėtėja, tačiau išlaikomas šioks toks budrumas. Paryžiaus mokslininkai nusprendė ištirti 103 savanorius, kurie sutiko dalyvauti tyrime. Pirmiausia kiekvienas iš jų turėjo atlikti 10 matematikos uždavinių, o tuomet tiriamieji turėjo 10 minučių pertrauką – poilsiui buvo parinkta gana tamsi patalpa. Kiekvienas tyrimo dalyvis atsisėdo į fotelį su puodeliu rankoje. Kai jie įžengė į N1 miego fazę, puodelis krito iš rankų, ir tai juos pažadino iš miego. Po trumpos pertraukos tiriamieji turėjo išspręsti dar 10 matematikos uždavinių.

Eksperimento metu paaiškėjo, kad po šios pertraukos uždaviniai buvo išspręsti net 83% efektyviau, todėl buvo galima daryti išvadas, kad tam padėjo trumpas snaudulys.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].