Ar reikia viešajame transporte užleisti vietą vyresnio amžiaus žmogui?

Kai kurie žmonės mėgsta vaikščioti gryname ore ir retai renkasi viešąjį transportą. Juk ten nuolat karšta, ankšta, o rasti vietą prisėsti beveik neįmanoma.

Tai ar kelionė bus patogi, lemia keleivių elgesys transporte. Visi nuo mažens buvo mokomi užleisti vietą vyresniesiems: juk reikia būti pagarbiu ir mandagiu.

vietą

VIEŠOJO TRANSPORTO ETIKETAS

Elgesio viešajame transporte taisyklės nustato, kad jame pirmiausia vietą prisėsti turi gauti pagyvenę žmonės, neįgalieji, vaikai ir nėščios moterys.

Jei autobuse ar troleibuse vis dar yra laisvų vietų, žmogus gali atsisėsti. Savo ruožtu žmogus turi užleisti vietą asmeniui, priklausančiam vienai iš išvardytų kategorijų, ir tuo pat metu būtinai pakviesti jį atsisėsti, kad tas asmuo žinotų, jog jūs užleidžiate jam.

Deja, realybėje situacija neatitinka etiketo, o tai sukelia nuolatinį stresą dėl kitos kelionės autobuse. Bet ar verta kaltinti, pavyzdžiui, vyrą, kuris po naktinės pamainos darbe vos gali pastovėti ant kojų ir atsisėdo kelioms minutėms atsikvėpti? Gyvenimo niuansų niekas nežino, ir dažnai kovotojai už teisingumą šį vyrą pradeda kaltinti neišmanymu.

vietą

Psichologai sako, kad nereikia užleisti vietų žmonėms, kuriems yra šiek tiek daugiau nei 50 metų. Taip mes tik pabrėžiame jų bejėgiškumą ir žeminame jų orumą.

Gydytojai pataria kuo daugiau judėti, jei nėra kontraindikacijų. Užuot pavažiavus vieną stotelę, daug naudingiau tą atstumą nueiti.

vietą

Maži vaikai, kurie pradeda triukšmauti, kai nėra kur sėdėti, kelia keleiviams galvos skausmą. Žinoma, vaikai nėra kalti, tačiau visi skubės duoti patarimų, kaip auginti vaiką tėvams.

Situacijos gali būti skirtingos, tačiau turime atsiminti, kad viskas priklauso nuo mūsų pačių. Jei visi stengtųsi nesudaryti nepatogumų kitiems, pasaulyje būtų žymiai mažiau nelaimingų žmonių. Nepakanka žinoti etiketo taisykles, būtų malonu jų laikytis.

Kaip keliauti į darbą ar namus, turite nuspręsti patys. Stenkitės laikytis viešojo transporto taisyklių, kad išvengtumėte sužeidimų ir nelaimingų atsitikimų. Rūpintis savo saugumu ir pasirinkti tinkamas vietas transporte niekada nebus beprasmiška, tai gali išgelbėti jūsų sveikatą ar net gyvybę.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].