Ar įmanoma koronavirusu užsikrėsti ir susirgti antrąkart?

Koronavirusas paveikė jau daugiau kaip 400 000 žmonių visame pasaulyje. Nuo viruso pasveikusių žmonių skaičius siekia kiek daugiau nei 110 000. Vadinasi, nuo viruso pasveikstama, tačiau iki šiol neaišku, ar ir kiek ilgai žmogus įgauna imunitetą.

Kas žinoma apie imunitetą koronavirusui?

Nuo COVID-19 pasaulyje mirė jau daugiau nei 19 000 žmonių, tačiau tie, kuriems nepasireiškia komplikacijos, paprastai pasveiksta per 2 savaites. Tik ar galima sakyti, kad pasveikusiems susiformuoja imunitetas virusui ir jie daugiau nebeužsikrės?

Pekino Kinijos ir Japonijos draugystės ligoninės pneumonijos prevencijos ir gydymo direktorius Li Qin Guanas sako, kad žmonių, kurie sirgo COVID-19, organizme gaminami apsauginiai antikūnai, tačiau kiek ši apsauga trunka, dar neaišku.

„Daugeliui jau pasveikusių pacientų yra atkryčio tikimybė,“ – interviu „Independent“ sakė gydytojas. Manoma, kad vaikai išsiugdo „bent jau trumpalaikį imunitetą“.

„Niekas to nežino, tačiau atrodo, kad dauguma vaikų turi bent trumpalaikį imunitetą COVID-19,“ – teigė nepriklausomas gydytojas Peteris Jung, Teksaso universiteto medicinos mokyklos Hiustone pediatrijos profesorius. „Bet kaip ir gripas gali mutuoti, taip ir COVID-19 gali padaryti žmogų jautrų reinfekcijai.”

Tačiau dauguma gydytojų sutinka, kad po ligos daugumai pacientų susikuria imunitetas – kaip ir ligoms, kurias sukelia kitos koronavirusų rūšys.

„Imuninis atsakas į COVID-19 dar nėra ištirtas,“ – aiškina Didžiosios Britanijos ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC). „Tikėtina, kad pacientai, sergantys MERS-CoV infekcija, pakartotinai neužsikrės iškart po pasveikimo, tačiau dar nežinoma, ar panašus imuninis atsparumas bus stebimas pacientams, sergantiems COVID-19.”

Kaip apsisaugoti nuo koronaviruso?

Virusas plinta oro lašeliais. Ant atvirų paviršių gali išgyventi iki 11 dienų. PSO duomenimis, kiekvienas nešiotojas užkrečia vidutiniškai 2–3 žmones (daugiau nei įprastas gripas), viruso perdavimui pakanka 15 minučių kontakto.

Veiksmingiausia prevencija išlieka priemonės, tinkančios nuo bet kokių virusinių infekcijų: grįžus iš gatvės, ypač po kontakto su bet kokiais „viešais“ daiktais (pinigais, viešojo transporto turėklais, durų rankenomis), nusiplaukite rankas, dezinfekuojančiomis servetėlėmis nuvalykite mobilųjį telefoną ir kompiuterio ar nešiojamojo kompiuterio klaviatūrą, stenkitės neliesti savo veido rankomis, nedalyvaukite masiniuose susibūrimuose, nebendraukite su sergančiais žmonėmis.

koronavirusas

Išlikite sveiki!

Apsauginė veido kaukė. Pasigaminkite šią apsaugą patys lengvu būdu!

Apsauginė veido kaukė. Pasigaminkite šią apsaugą patys!

Dabar yra laikotarpiais, kai ypač svarbu apsisaugoti nuo ligų, į pagalbą ateina apsauginė veido kaukė. Tačiau tuo metu, kai padidėja šio produkto paklausa, jo gauti yra dar viena užduotis. Mūsų redakcija žino, kaip išsisukti iš šios situacijos! Todėl dalinamės, kaip namuose pasisiūti medicininę kaukę.

veido kaukė

KAIP PASIDARYTI VEIDO KAUKĘ

Pagaminti kaukę pagal šią instrukciją yra neįtikėtinai paprasta. Jums reikia tik žirklių ir audinio. Geriausia pasirinkti elastingą ir tankią medžiagą, kuri tuo pačiu metu praleidžia orą. Trikotažas ar poliesteris yra tobulas.

Visų pirma, ant audinio turime nupiešti stačiakampį, kuris vėliau taps kauke. Ilgis yra 33 cm, o plotis – 13. Iškirpkite jį.

veido kaukė

Dabar sulenkite kaukę išilgai ir užapvalinkite kampus žirklėmis.

Galite pasirinktinai sulankstyti kaukę, kad lengviau apkirptumėte kraštus. Po to iškirpkite ausies skylutes audinyje.

veido kaukė

Belieka tik padaryti mažą 1 cm išlinkimą nosiai. Viename krašte nukirpkite audinio gabalą. Atlikta!

Prie išsamių instrukcijų pridedame vaizdo įrašą tiems, kurie nori pamatyti visą kaukės kūrimo procesą.

Taigi keliais paprastais žingsniais nereikalingas audinys virsta gera apsaugine veido kauke. Jei norite, galite papildomai įdėti šaliką ar marlę. Taip apsauga bus tik patikimesnė. Sveikatos jums ir jūsų artimiesiems!

veido kaukė

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].