Gyvenimas yra brangiausia dovana, kurią turime. Todėl nesinori švaistyti laiko. Yra keletas būdų, kaip gyvenimą padaryti įdomesnį.

1. Pažiūrėkite baimei į akis

Kiekvienas  gyvenimo įvykis, kai esate priverstas susidurti su savo baimėmis, ugdo drąsą ir pasitikėjimą savimi. Jei norite įgyti jėgų ir kontroliuoti savo gyvenimą, nebėkite nuo savo baimių, o jas įvaldykite.

Pradėkite nuo mažų žingsnelių. Jums nereikia nieko keisti. Pradėkite ir palaipsniui išplėskite savo komforto zoną bei imkitės naujų iššūkių.

Gyvenkite dabartyje. Kai ką nors darote, būkite čia ir dabar. Žmonės pernelyg įsikibę praeities ar ateities. Tai gali sukelti perdėtą baimę.

2. Elkitės teisingai – laikykitės savo vertybių

Klausykite savo širdies. Žmonės visada jus kritikuos. Vėliau apgailestausite, kad neįgyvendinote savo svajonių.

Laikykitės savo vertybių. Jei išmoksite ignoruoti kitų nuomonę ir siekti savo tikslų, padidės jūsų savigarba ir puikiai jausitės.

3. Pats būkite savo geriausias draugas

Jei negalite būti savo draugu, niekada sukursite tikros draugystės su kitais. Svarbiausi santykiai gyvenime yra santykiai su savimi. Juk su savimi praleidžiame daugiausia laiko.

Prisiminkite 3 dalykus, kuriuos savyje vertinate. Užtruksite tik kelias minutes ryte arba prieš miegą.

Tai neturi būti pasaulinio lygio dalykai. Ar gerai atlikote savo darbą? Ar praleidote treniruotę? Ar laikotės sveikos mitybos? O gal tiesiog esate malonus ir paslaugus žmogus?

Svarbiausia yra palaikyti teigiamą dialogą su savimi. Pagerinkite savo savijautą geromis mintimis, kad tai ilgainiui taptų įpročiu. Jei padarote klaidą, būkite sau atlaidus. Nukreipkite jėgas, kad išspręstumėte problemą, o ne save kritikuotumėte.

4. Susitelkite į optimizmą

Jums nepasiseks. Jus išduos. Bus situacijų, kai visi atsisuks prieš jus. Deja, labai mažai žmonių sugeba to išvengti per gyvenimą.

Svarbu, kaip reaguojate į tokias situacijas. Priimkite viską ramiau, stenkitės išvengti neigiamų minčių. Kai atsidursite nemalonioje situacijoje, paklauskite savęs: ar šioje situacijoje tikrai nėra nieko teigiamo ir ką galite išmokti iš šios patirties?

Sekite informaciją, kuri jums pateikiama. Kiek daug negatyvumo: žiniasklaida, pesimistiniai kolegos, pažįstami ir pan. Filtruokite gaunamą informaciją.

Ieškokite pagalbos iš draugų ar artimųjų. Kalbėkitės su mylimu žmogumi, aptarkite ką nors įdomaus. Perskaitykite savo herojaus biografiją, sužinokite, kaip jis susitvarkė su savo problemomis ir kas jį įkvėpė.

5. Skleiskite džiaugsmą

Kai teikiate laimę kitiems, jūs taip pat tampate laimingesni. Pagyvinkite žmones savo gyvenime. Ar ne malonu būti kieno nors šypsenos priežastimi? Štai keletas idėjų.

Išklausykite. Kartais pakanka klausytis. Tapkite žmogumi, su kuriuo kiti gali pasikalbėti.

Skatinkite. Gyvenimas nieko nesigaili. Kartais jūsų draugams ir šeimai reikia pagalbos. Padėkite jiems pažvelgti į padėtį iš teigiamos pusės arba tiesiog leiskite jiems žinoti, kad esate šalia.

Padėkite. Ar galite išspręsti kieno nors problemą? Ar turite draugą, kuris gali padėti tai padaryti? Jei įmanoma, pabandykite padėti.

Dėkokite.Žmonės taip retai dėkoja vieni kitiems. Papasakokite mylimam žmogui, kad vertinate jo buvimą savo gyvenime.

6. Nekreipkite dėmesio į kitų žmonių nuomonę

Kiekvienas gyvena savo gyvenimą. Net jei kiti turės savo nuomonę apie jūsų poelgius, jų nuomonė neturėtų jūsų riboti. Nesijaudinkite, kad kas nors jus pasmerks arba išjuoks.

Jei kas nors jūsų atžvilgiu atsiliepia negatyviai, tai greičiausiai jo paties bėda: tas žmogus turi problemų savo gyvenime ir jas įžvelgia kituose. Nesirūpinkite dėl tokių žmonių.

7. Jūsų gyvenimas yra jūsų pasirinkimas

Jūs formuojate save ir savo gyvenimą. Šis procesas prasideda nuo gimimo ir baigiasi mirties akimirką. Mes stengiamės, mes renkamės. Visa tai yra mūsų asmeninė atsakomybė.

Sulauksite gražių dalykų, bet negalite išvengti ir neigiamų situacijų. Jūs negalite visko valdyti. Kai kurie dalykai nepriklauso nuo jūsų.

Tačiau tai, kaip į ką nors reaguojate, jau yra jūsų pasirinkimas. Galite būti kantrūs, įveikti baimes ir pereiti prie komforto zonos.

Galite kurti, tobulinti savo įgūdžius ir tapti geresni. Jūsų gyvenimas gali būti užpildytas nuostabiais įvykiais, jei tik to panorėsite.

Atsakomybė už savo gyvenimą tenka jums. Siekite laisvės ir visiškos gyvenimo kontrolės. Viskas yra jūsų rankose.

Šaltinis

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].