Kiekvienas iš mūsų yra daugiau ar mažiau linkęs į daiktų kolekcionavimą. Tai yra normalus reiškinys, atsirandantis dėl protėvių įtakos.

Kartas nuo karto verta susitvarkyti visus namus ir atsikratyti to, ko jums tikrai nereikia namuose.

1. Dulkių saugykla po lova

Daugeliui žmonių patinka lovos su aukštomis kojomis ne tik dėl grožio. Po ja esanti erdvė dažnai naudojama kaip papildoma vieta įvairiems daiktams laikyti.

Nepamirškite, kad tokiose saugyklose kaupiasi didžiulis dulkių kiekis ir kiekvieną vakarą jomis kvėpuojate.

2. Panaudoti rankšluosčiai

Keiskite rankšluosčius kas 3-4 dienas. Kai jie praranda savo minkštumą ir originalią spalvą, išmeskite.

3. Netinkama avalynė

Tikriausiai kiekviena moteris turi brangią, tačiau nepatogią batų porą. Padarykite vietos naujiems, patogiems batams.

4. Nemalonų kvapą turintys sportbačiai

Batai anksčiau ar vėliau įgauna nemalonų kvapą, tai yra natūralu. Pagrindinė jo priežastis yra nuolat besikaupiančios bakterijos, tad turite ypač prižiūrėti savo batus.

5. Suvenyrai

Jei tikrai naudojate suvenyrinius puodelius ir lėkštes, žinoma, neišmeskite jų. Bet, jei šie indai tik kaupia dulkes, padovanokite juos žmonėms, kuriems jie būtų reikalingi.

6. Netinkamos liemenėlės

Bet kuris daiktas ilgainiui praranda savo pradinę formą. Nelaikykite skalbinių, kurių greičiausiai niekada nebenešiosite.

7. Drabužiai, kurie jums yra maži

Spintoje kiekviena moteris turi džinsų porą ar suknelę, kuri yra per maža. Jei nenešiojate drabužio ilgiau nei 2–3 metus, nesivaržykite juo pakeisti nauju daiktu.

8. Kojinės

Jei ilgą laiką randate tik vieną kojinę, o jos poros ne – radimo tikimybė yra labai maža. Be to, kojines galite nusipirkti kiekviename prekybos centre.

9. Vaikų apdovanojimai ir diplomai

Kiekvienas vaikas yra geriausias savo tėvams, nes su nekantrumu renkame visus jo pergalių įrodymus. Pasitarkite su savo vaikais, ką jie nori pasilikti, o ko ne.

10. Diskai ir kasetės

Šiandien beveik viską galima rasti skaitmeniniu formatu. Nelaikykite senų diskų ir kasečių, išskyrus tuos, kuriuose yra informacijos apie įsimintinus įvykius.

11. Nešvarios darbo pirštinės

Kaip ir kojinės, darbo pirštinės yra nebrangios. Nereikia laikyti kalno dėvėtų pirštinių, nes tai gali sukelti įvairių bakterijų patekimą į organizmą.

12. Pasibaigę prieskoniai

Atidžiai peržiūrėkite virtuvės stalčius – jei prieskoniai yra senesni nei 2-3 metai, geriau jų nenaudoti.

13. Vielinės pakabos

Tokie gaminiai turi pakankamai aštrius kraštus, kurie gali sugadinti audinius. Be to, jos yra per plonos ir ant jų pakabinti drabužiai greitai išsitampo.

14. Kosmetika, kurios galiojimo laikas pasibaigęs

Patartina kremus keisti kas 6-8 mėnesius, skystą dekoratyvinę kosmetiką blakstienoms ir vokams (tušą) – bent 3–4 kartus per metus.

15. Vizitinės kortelės

Šiandien bet kurį asmenį galima rasti naudojantis socialiniais tinklais ar tiesiog internete.

Pažvelkite į pastaraisiais metais surinktų vizitinių kortelių stalčių stalčiuose – greičiausiai jų savininkų net neprisimenate.

16. Sugedę aksesurai

Skėčiai be adatų, rankinės su nuplyšusiomis rankenomis ir iširusiais užtrauktukais – viso šito jums tikrai nereikia.

17. Seni maisto laikymo indeliai

Laikui bėgant blogėja ir plastikinės taros indeliai. Pirmieji požymiai, kad verta jų atsikratyti, yra nuolatinis nemalonus kvapas.

18. Diržai ir kuprinės

Senus diržus bei kuprines irgi laikas pakeisti ir nekaupti

19. Seni žaislai

Jei turite brangią širdžiai lėlę, žinoma, neturėtumėte jos išmesti. Visais kitais atvejais geriau atsikratyti senų, nereikalingų daiktų.

20. Buvęs hobis

Laikui bėgant mūsų pomėgiai keičiasi. Tam tikru gyvenimo laikotarpiu patiko megzti ir siuvinėti, tačiau laikui bėgant atsirado naujas pomėgis.

Nesigailėdami atiduokite kam nors ar išmeskite tas prekes ir įrangą, kurių daugiau nenaudosite.

21. Knygos, kurių neverta dar kartą skaityti

Jei perskaitę knygą žinote, jog neskaitysite jos dar kartą – parduokite ją kam nors.

22. „Naminiai“ drabužiai

Mes esame įpratę namuose rengtis bet kaip – juk niekas nemato.

Bet tai nėra visiškai tiesa, nes su mumis gyvena mus mylintys žmonės, kurie nori matyti mus patrauklius bet kokioje aplinkoje.

23. Ištampytos plaukų gumytės

Geriausia visas senas plaukų gumytes pakeisti plastikinėmis gumytėmis – jos nesugadins jūsų plaukų ir taip greitai neišsitampys.

24. Piešiniai

Vaikai tėvams dažnai pristato piešinius ir rankų darbo dovanas: atvirukus, dėžutes, figūrėles. Žinoma, nereikia visko mesti – išsaugokite pačius gražiausius.

25. Džiovintos gėlės

Skintų gėlių gyvenimas trumpas, nesvarbu, kaip bandysite jį pratęsti.

Kai tik puokštė nuvysta, išmeskite ją ir dar labiau neišdžiovinkite pumpurų – kodėl namuose jums reikia negyvos energijos?

Kai kuriuos dalykus išmesti sunku, bet privalote tai padaryti.

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].