Žmogaus vystymuisi įtakos turi ne tik aplinka, auklėjimas, šeimos finansinės galimybės ar vidinė motyvacija. Išvaizda ir charakterio bruožai dažnai priklauso nuo genetikos.

Kokias savybes mūmyse gali nulemti tėvų genai?

1. Lengvas čiaudulio refleksas

Vos pakilo saulė ir jūs iškart pasveikinate ją garsiu „apči“? Ši reakcija būdinga maždaug 20 % ​​pasaulio gyventojų. Jei šią savybę turi jūsų tėvai, jums taip pat yra tikimybė ją paveldėti.

Tai nėra alergija saulei, tiesiog tinklainė sudirgsta nuo ryškios šviesos, o tai sukelia čiaudulį.

2. Duobutės skruostuose

Taip, šis mielas bruožas greičiausiai perduodamas iš tėvų vaikams kaip dominuojantis genas. Reiškinio priežastis slypi zigomatinių raumenų konstrukcijos ypatybėse, tačiau su amžiumi šis poveikis gali susilpnėti dėl raumenų tempimo ar odos riebalinio sluoksnio plonėjimo.

3. Klinodaktilija

Tai genetiškai perduodamas defektas, kuris paveikia mažylį rankos pirštą. Pats savaime jis nėra pavojingas, tačiau gali prireikti chirurginės intervencijos, jei kreivumas trukdo atlikti kasdienius veiksmus.

4. Intelekto lygis

Nuo genetinio polinkio priklauso 60 % IQ koeficiento, nuo aplinkos ir auklėjimo – 40 %. Tikėtina, kad jei tėvams gerai sekėsi mokykloje, vaikams ten irgi bus lengviau (jei jie nebus tingūs).

5. Trumparegystė

Ši akių liga taip pat perduodama genetiškai: trumparegių tėvų vaikai yra 50–80 % labiau linkę į tokią pat būklę. Štai kodėl jiems ypač svarbu rūpintis akimis ir nepamiršti jų mankštinti.

6. Polinkis į riziką ir agresiją

Neseniai nustatytas genas, atsakingas už žmogaus polinkį rizikuoti, charakterio savitumą ir tam tikrą agresyvumą kitų atžvilgiu. Pasirodo, jo negalima pakeisti ar perauklėti.

Iš tikrųjų žmonės, turintys šią savybę, labiau nei kiti yra linkę ginti save ir savo interesus, dėl to jie gali atrodyti impulsyvūs ir nekontroliuojami.

7. Kūno masės indeksas

Žmogaus polinkis į putlumą ar plonumą 70 % priklauso nuo informacijos, užfiksuotos DNR ir paveldimos iš tėvų. Tai reiškia, kad jei visi šeimos nariai kenčia nuo dėl stambių kaulų, vaikas turės genetinę polinkį į pilnumą.

Kitaip tariant, išlaikyti figūrą jam bus sunkiau, jis turės dėti daugiau pastangų mesdamas svorį. Bet tai ne pasaulio pabaiga. Svarbiausia išmokti viską vartoti su saiku.

8. Ankstyvas diabetas

Su šia problema susiduria ne tik vyresnio amžiaus žmonės, nukentėję nuo netinkamos mitybos, bet ir vaikai bei paaugliai, kuriems liga diagnozuojama dėl genetikos. Todėl diabetas ne visada reiškia, kad žmogus nesaikingai vartojo cukrų.

9. Ankstyvas nuplikimas

Dauguma genų, atsakingų už plaukų augimą ir jų struktūrą, yra X chromosomoje, paveldimoje per motinos liniją. Tai reiškia, kad ankstyvą nuplikimą sukelia ne tiek tėtis, kiek mama. Tačiau dar daugiau tam įtakos turi sveikatos problemos, žalingi įpročiai ir nuolatinis stresas.

10. Daltonizmas

Daltonizmu susirgti gali abiejų lyčių atstovai. Tačiau nuo aklumo spalvos dažniau kenčia vyrai. Ši yda yra perduodama paveldėjimu būdu.

11. Kraujospūdis

Jei jūsų tėvai kentėjo nuo hipertenzijos ar hipotenzijos, jūs greičiausiai paveldėsite šią problemą. Todėl skirkite didesnį dėmesį savo sveikatai ir sveikam gyvenimo būdui, kad išvengtumėte ar kuo ilgiau atidėtumėte šią problemą.

12. Ilgaamžiškumas

Žmonės, kurių giminėje daug ilgaamžių, turi 70 % tikimybę gyventi ilgiau nei vidutinis amžius. Net nesilaikydami sveiko gyvenimo būdo, jie labiau linkę išvengti nemalonių ligų. Arba bent jau atidėti jų pasirodymą dešimčiai metų.

13. Miego problemos

Jūsų gyvenime nevyksta kardinalių pokyčių, jūs nepatirtas streso, laikotės mitybos ir miego režimo, tačiau vis tiek kenčiate nuo nemigos ar kitų miego sutrikimų? Tai reiškia, kad kaltas genetinis polinkis į miego sutrikimus. Miego sutrikimai dominuoja iš kartos į kartą.

14. Cholesterolio lygis

Ne visada aukštą cholesterolio kiekį galima paaiškinti prasta mityba ar pasyviu gyvenimo būdu. Egzistuoja reta genetinė mutacija, kuri yra paveldima. Ji gali sukelti problemų dėl cholesterolio.

Tačiau nepasiduokite ir neatsiduokite likimo valiai. Daug pokyčių priklauso nuo paties žmogaus, jo noro būti geresniu!

Net patys išradingiausi tėvai nesugeba priversti vaiko pamilti mokslų. Panašiai ir genetinis polinkis į kai kurias ligas nesuveikia.

Sunku save pakeisti, bet verta bent jau pasistengti.

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].