10 požymių, kad jūsų draugas visai nėra toks, kokiu dedasi!

Geras draugas yra svarbus kiekvienam žmogui. Juk taip gera turėti ištikimą gyvenimo palydovą, kuris išklausys, paguos ir kartu krės įvairiausius pokštus. Deja, ne visada draugystė yra paremta abipusiais jausmais. Kartais žmonės tik apsimeta esantys kitų draugai dėl asmeninės naudos. Kaip atpažinti tokius apsimetėlius? Jei žmogui būdingi keli iš čia paminėtų bruožų, verta sunerimti.

Jis jus palaiko, bet ne visada

Tikri draugai palaiko vienas kitą. Net kai jūsų nuomonės išsiskiria ar ketinate imtis ko nors beprotiškai rizikinga, geras draugas paniurnės, bandys jus sustabdyti, bet vis tiek bus šalia, jei jo prireiks. Jei žmogus tik kalba apie palaikymą, tačiau veiksmais to neparodo ir net palieka jus vieną, tai gali būti ženklas, kad jam nerūpite taip stipriai, kaip manėte.

Atrodo, kad jis nuolat su jumis konkuruoja

Egzistuoja ir draugiška konkurencija. Nieko čia bloga, jei draugai truputį pasivaržo. Tačiau jei vis dažniau jaučiate, kad žmogus su jumis rimtai konkuruoja visur ir visada, galima drąsiai suabejoti jo draugyste. Galbūt jis tik būna šalia jūsų, kad galėtų pademonstruoti, koks geresnis už jus jis yra.

Jūs visada skambinate jam pirmas

Iš pradžių nereikėtų to sureikšminti. Tačiau jei jūs visada esate tas, kuris pirmasis siekia kontakto, verta suabejoti draugo tikrumu. Jei esate geri draugai, tai abu norite leisti laiką vienas su kitu ir pakaitomis parodote tokią iniciatyvą.

Jis susisiekia tik tada, kai jam ko nors reikia

Sulaukti žinios iš draugo yra malonu. Tačiau jei pastebite, kad kaskart sulaukiate jo dėmesio tik tada, kai jam ko nors iš jūsų reikia, sunerimkite. Žinoma, šiais laikais, kai esame tokie užimti, dažnai paprasčiausiai neturime laiko paskambinti draugui ir pasiteirauti, kaip jis gyvena, be jokio reikalo. Todėl būtina atsižvelgti ir į šį faktorių.

Atrodo, kad jūsų pokalbiai vienpusiai

Gal tai tik jūsų vaizduotė, o gal iš tiesų pokalbyje dalyvaujate jūs vienas. Kartais gali taip pasirodyti, tačiau jei nuolatos jaučiatės taip, tarsi būtumėte vienintelis pokalbio dalyvis, tai jau yra ženklas, kad kažkas negerai.

Jis šaiposi iš jūsų prieš kitus žmones

Draugiški pasierzinimai nesiskaito. Jie tik atskleidžia, kokie artimi draugai žmonės yra. Tačiau jei tokie pasišaipymai juokingi tik tam žmogui ir dar pažemina jus kitų žmonių akyse, tai yra dalykas, kokio tikras draugas nedarytų.

Jis apkalba jus už nugaros

To iškart nesužinosite. Bet jei pavyko išsiaiškinti, kad žmogus, kurį laikėte draugu, apkalba jus už nugaros, pamąstykite, ar jums reikia tokio draugo.

Jis prie jūsų apkalba kitus žmones

Jei jūsų draugas dažnai pasijuokia iš kitų žmonių, susimąstykite. Kokia tikimybė, kad taip už akių jis neapkalba ir jūsų? Tikriausiai didelė tikimybė, kad jis nesibodės taip kalbėti ir apie jus, kai tik negirdėsite ir nematysite.

Jis viską sprendžia už jus

Ar teko susidurti su situacija, kai draugas, nė neatsiklausęs jūsų nuomonės, ėmė ir nusprendė už jus? Nelabai malonu, tiesa? Taip, kartais draugai turi mus pastumti, kad imtumėmės mums naudingų dalykų (pvz., vyktume į renginį, kuris mus prablaškys, nors iš pradžių mums atrodo, kad to nenorime). Bet jie negali už mus priimti sprendimų ir nurodinėti, kaip gyventi. Tai jau nebėra tikro draugo bruožas.

Jis daro spaudimą

Prašyti draugo pagalbos yra natūralu. Tačiau ne visada sugebame ar galime padėti. Tačiau jei žmogus vis tiek reikalauja mūsų dėmesio ir įsikišimo, tai jau negerai. Juk negalite visko mesti ir pulti jam padėti vien dėl to, kad esate draugai. Ar jis pats taip pasielgtų dėl jūsų?

Puoselėkite draugystę ir rūpinkitės savo draugais. Tai – nepakeičiami žmonės mūsų gyvenime. Tik nepamirškite kartais atsisijoti, kas iš tiesų verti vadintis jūsų draugais.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].