10 pavojingų dalykų, kurių derėtų atsikratyti šį pavasarį

Pavasaris yra puikus metų laikas atsikratyti neigiamo mąstymo, atnaujinti energiją ir pasikrauti įkvėpimo naujiems laimėjimams. Čia pateikiamas 10 pavojingų dalykų, kurių reikia nedelsiant atsikratyti, kad pakeistumėte savo gyvenimą, sąrašas.

Apibendrintas mąstymas

Kartą patyręs nesėkmę, žmogus yra linkęs blogą patirtį susieti ir su būsimais bandymais, neatsižvelgdamas į tai, kad kaskart didėja sėkmės, o ne nesėkmės tikimybė. Jūsų bandymai ką nors padaryti gali būti ne patys įspūdingiausi, tačiau jie padės atitraukti nerimą keliančias mintis ir susilpnins baimę, kuri paralyžiuoja žmogų.

Neigiamo mąstymo filtras

Atsikratykite įpročio nuolat pastebėti tik neigiamus dalykus ir įvykius. Apsukite rodyklę vaizduote. Jei suvoksite įvykį, kuris jums atrodo nesėkmingas, kaip sėkmingą, galų gale jis toks ir taps. Bet kokiame neigiamame dalyke yra teigiamas branduolys.

Melagingos viltys

Būti įkalintam iliuzijų yra geriau nei jaustis beviltiškam, bet tik iš pirmo žvilgsnio. Melagingos viltys sukuria dirbtinį jėgos padidėjimą, o kai jis išblėsta, atsiranda depresija, baimė ir motyvacijos stoka. Atminkite, kad išeitį galima rasti tik pasikliaunant realybe ir savo jausmais.

Nusistatymas „Viskas arba nieko“

Neatmeskite tarpinio rezultato stadijos. Antraip jums gali nieko nelikti. Ugdykite įprotį vadovautis sveiku protu, o ne siekti lengvo ir greito rezultato. Pasaulis nėra vien juodas arba baltas. Atraskite įvairesnių atspalvių ir išmokite jais džiaugtis.

Skausmingi prisirišimai

Kiekvienas turime šį tą brangaus širdžiai. Tačiau meilė, užgožianti paties žmogaus poreikius, gali padaryti jį silpną, pažeisti ir atimti savivertę. Labai svarbu tikėti savo jėgomis, objektyviai pažvelgti į situaciją ir priimti tinkamus sprendimus. Jei prisirišimas (prie darbo, šeimos, vaikų, žmogaus) kelia vien skausmą, neverta jo puoselėti.

Aklas tikėjimas likimu

Daugelis tiki, kad likimas yra šis tas nepajudinimo ir nepakeičiamo. Taip iš dalies jie atleidžia save nuo atsakomybės už priimtus sprendimus. Saviugda ir neigiamo požiūrio atsikratymas pagerina gyvenimo kokybę. Likimas gali būti kontroliuojamas, jei žmogus auga dvasiškai ir morališkai.

Stereotipinis mąstymas

Kartais žmonėms atrodo, kad yra tam tikras sąrašas to, ko negalima daryti, ir to, ką privalu daryti. Pažeisdamas viešąsias taisykles, toks žmogus save nubaudžia ir pasmerkia. Šis elgesys tampa blogu įpročiu ir, laikui bėgant, sumenkina pasitikėjimą savimi. Atsisakyti stereotipinio mąstymo padės sąmoningumas.

Per didelis atsakomybės jausmas

Labai dažnai kaltiname įvykius, kurie nepriklauso ir negali būti priklausomi nuo mūsų valios. Toks požiūris sukuria stiprų kaltės jausmą, kuris kitiems žmonėms leidžia manipuliuoti jumis. Atsikratykite įpročio jaustis atsakingu dėl menkiausių smulkmenų.

Įprotis analizuoti

Mūsų prielaidos dažnai būna nepagrįstos. Blogiausia, jei šie lūkesčiai yra neigiamos spalvos. Tai tik padidina pralaimėjimo baimę ir sutelkia dėmesį į tai, kas neigiama. Dažniau patikrinkite savo prielaidas realybėje ir neapsiribokite tuo, kas jums tik atrodo. Verčiau klauskite ir įsitikinkite, kaip yra iš tiesų.

Savęs sumenkinimas

Dažnai žmonės neigia savo pasiekimus, nubraukia visą savo teigiamą patirtį, kas sukelia nepilnavertiškumo jausmą. To priežastis yra pavydas, kuris nuodija džiaugsmą dėl pergalių. Nelyginkite savęs su kitais, lyginkite save šiandien su savimi vakar.

Jei sugebėsite per šį pavasarį atsikratyti bent vieno iš šių dalykų, tapsite kur kas laimingesniu žmogumi. Nepamirškite, kad visi pokyčiai prasideda nuo mažų žingsnelių. Nesitaikykite iš karto įveikti viso atstumo.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].