Dauguma moterų labai rūpinasi savo plaukais. Jos perka įvairias plaukų priežiūros priemones, tačiau vienos jų gali džiaugtis prašmatniai atrodančiais plaukais, o kitos – ne. Kodėl taip nutinka?

REKLAMA

Žinoma, plaukų išvaizdai didelę įtaką turi plaukų tipas. Labai svarbu pasirinkti priemones, kurios tiktų konkrečiam plaukų tipui. Prieš perkant brangų šampūną ar kondicionierių pirmiausia reikėtų įvertinti, ar ši priemonė jums tiks. Taip pat yra svarbi viena smulkmena: kada jūs įprastai plaunate plaukus – ryte ar vakare?

Kaip dažnai plauti plaukus?

Gražūs plaukai – kiekvienos moters puošmena. Jų būklė taip pat išduoda ir apie moters sveikatą bei savijautą.  Jei atmestinai ant susivėlusių plaukų užsimesite skrybėlę, tai gali parodyti, kad jaučiatės tikrai nekaip. Taigi, papasakokite, kas jums nutiko.

REKLAMA

Vertėtų nepamiršti, kad svarbu rūpintis ne tik plaukais, bet taip pat ir galvos oda. Įvairios priemonės, kurios patenka ant plaukų, čia išlieka tikrai ilgą laiką. Jei plaukus plaunate nepakankamai dažnai, dėl to gali kilti problemų. Idealu plaukus plauti maždaug kas antrą dieną.

Taigi, į šį klausimą jau atsakėme, todėl  pereikime prie kitų taisyklių, kurių reikia laikytis norint turėti gražius ir sveikus plaukus.

Koks yra geriausias būdas plauti plaukus?

REKLAMA

Prieš plovimą plaukus svarbu gerai iššukuoti. Tai užtikrins, kad plaunant plaukus jie bus mažiau pažeidžiami, be to, pašalinsite formavimo priemonių likučius ir pleiskanas (jei tokių yra). Šukuodamos plaukus pamasažuosite galvos odą ir paruošite vandens procedūroms.

Beje, plaukus reikia labai gerai sušlapinti. Tai apsaugos plaukų folikulus nuo kenksmingų cheminių medžiagų ir suminkštins plaukų žvynelius. Nepatingėkite ir pirmiausia gerai sušlapinkite plaukus.

REKLAMA

Tinkamai naudodamos šampūną sutaupysite daug pinigų, nes jums reikia tik nedidelio šios priemonės  kiekio. Į delną išspauskite maždaug arbatinį šaukštelį šampūno (ar šiek tiek daugiau, jei jūsų plaukai yra ilgi). Patrinkite šampūną delnais, kad jis suputotų, o tada švelniais masažiniais judesiais užtepkite ant galvos odos.

REKLAMA

Taip pat svarbi ir vandens temperatūra. Kažkodėl dažnai manoma, kad kuo karštesnis vanduo, tuo geriau. Vis dėlto, tai nėra tiesa. Kuo aukštesnė temperatūra, tuo daugiau prakaito liaukų išskiria galvos oda.  Mums to tikrai nereikia. Be to, karštas vanduo neigiamai veikia plaukų folikulus, o tai blogiausiu atveju gali išprovokuoti plaukų slinkimą. Pagrindinė taisyklė: kuo riebesni plaukai, tuo vėsesnis turi būti vanduo.

REKLAMA

Plaukų skalavimas turėtų užtrukti ilgiau nei plovimas. Tai –  labai svarbus etapas, nes ant plaukų  neturi likti šampūno. Skalavimui naudokite vėsesnį vandenį, nes temperatūrų skirtumas užtikrins geresnę kraujotaką. Po skalavimo patikrinkite, ar šį darbą atlikote tinkamai: plaukai tarp pirštų turėtų šiek tiek girgždėti.

Tikrai nėra reikalo trinti šlapius plaukus rankšluosčiu. Tiesiog pridėkite prie plaukų rankšluostį ir leiskite jam sugerti drėgmės perteklių. Sausu rankšluosčiu apvyniokite plaukus 10 minučių, o pačioje pabaigoje naudokite kondicionierių. Taip jūsų plaukai išliks glotnūs ir spindintys.

REKLAMA

Kada geriausia plauti plaukus?

REKLAMA

Tai – labai individualu. Tinkamiausias plaukų plovimo laikas priklauso ir nuo plaukų tipo. Geriausia plaukus plauti tada, kai pastebite, kad šaknys yra susiriebalavusios. Svarbu naudoti jūsų plaukų tipui tinkamą šampūną. Sužinokite, kokio tipo jūsų oda: normali, sausa, riebi ar mišri, ir tai padės išsirinkti tinkamą šampūną. Nereikėtų pasikliauti liaudiškais metodais, nes jie kartais gali būti pavojingi. Blogiausiu atveju netinkamos priemonės gali pažeisti plaukų folikulus. Netinkamos priemonės taip pat gali sukelti alergiją.

REKLAMA

Nuo ko priklauso plaukų sveikata?

Na, yra dar viena svarbi naujiena, kuria neseniai pasidalino mokslininkai. Kuriuo dienos metu geriausia plauti plaukus? Atsakymas: ryte. Kai tik pabundame, mūsų kūnas būna kupinas energijos ir pasiruošęs vandens procedūroms. Jei plaukus plausite ryte, nekils pavojaus, kad dėl kontakto su pagalve šlapi plaukai gali būti pažeisti. Maža to, ryte išplauti plaukai bus paklusnesni ir atrodys kur kas geriau.

Jei laikysitės šių kelių paprastų taisyklių, galėsite džiaugtis kur kas geresne plaukų išvaizda. Tikimės, kad mūsų patarimai jums buvo naudingi!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].