Patys blogiausi populiarūs odos priežiūros patarimai. Jų geriau nepaisyti!

Oda yra didžiausias žmogaus organas. Štai kodėl odos priežiūra yra sveikatos apsaugos pagrindas. Deja, kai kurie populiarūs odos priežiūros patarimai ne tik nepadeda, bet netgi labiau kenkia. Susipažinkime su blogiausiais iš jų.

Specialūs pratimai padeda atsikratyti raukšlių

Mankšta veidui turi trūkumą, nes, užuot sumažinusi raukšles, gali jas padidinti. Taip yra todėl, kad raukšlės atsiranda dėl per didelio veido raumenų naudojimo, o specialūs pratimai gali pervarginti raumenis ir lemti raukšlių susidarymą.

Spuogus galima tepti dantų pasta ir taip juos išsausinti

Tepant odą dantų pasta kyla uždegimo pavojus. Taip yra todėl, kad dantų pasta skirta dantims, o ne odai, ir joje yra daug vandenilio. Tai gali sukelti odos uždegimą.

Saulė stabdo odos paburkimą

Saulė veikia odą ir sukelia paraudimą, todėl ji atrodo mažiau patinusi. Tačiau kai saulės spinduliai išsausina odą ir oda pradeda gaminti daugiau riebalų, paburkimas padidėja. Be to, vaistai nuo spuogų gali padaryti odą jautresnę UV spinduliams, o tai gali sukelti ankstyvą odos senėjimą.

Vietoj drėkinamojo kremo naudokite kokosų aliejų

Kokosų aliejus turi daug privalumų, pavyzdžiui, pašalina dėmes nuo odos, tačiau juo tepant riebią odą jis gali tapti spuogų atsiradimo priežastimi. Taip yra todėl, kad aliejus užkemša poras, sukelia uždegimą ir spuogus.

Jei turite riebią odą, reikia dažnai praustis veidą

Pernelyg dažnas veido prausimas turi tokį patį neigiamą poveikį, kaip ir nepriežiūra. Dažnas veido plovimas gali pakenkti odai, sutrikdyti išorinių odos sluoksnių pusiausvyrą ir sukelti uždegimą.

Jei dirbate biure, jums nereikia apsaugos nuo saulės

Lango stiklas gali izoliuoti tik tam tikrų rūšių saulės spindulius, todėl vis tiek reikia naudoti apsaugines priemones nuo saulės, net jei visą dieną prabūnate biure. Jei nenaudojate apsaugos nuo saulės, gali tekti kentėti nuo raukšlių, strazdanų ir odos vėžio.

Greičiausias būdas atsikratyti spuogų yra injekcijos

Savavališkos spuogų injekcijos gali lemti odos pažeidimus ir randus. Būkite ypač atsargi, jei turite didelių, skausmingų spuogų. Nusprendus susileisti injekciją, rekomenduojama kreiptis į odos priežiūros specialistą.

Ar teko girdėti šiuos melagingus patarimus?

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].