Mitybos triukai, kurie padeda numesti svorio ir nedaro žalos sveikatai
Ši veiksminga dieta yra visiškai paremta optinėmis iliuzijomis. Keli triukai ir gudrybės padės apgauti jūsų smegenis, sumažins porcijų dydį ir prarasite svorį be diskomforto.

Kaip veikia saucerio dieta?

Ne paslaptis, kad kiekvieno žmogaus skrandžio tūris yra skirtingas. Kažkam reikia labai mažos porcijos, o kažkas negali pasisotinti net po trijų patiekalų vakarienės. Šie triukai padės palaipsniui sumažinti porcijų kiekį, taigi ir suvartojamų kalorijų skaičių. Palaipsniui priprasite valgyti mažiau maisto, be to, nesijausdami alkani, galėsite lengvai mesti svorį.

1 triukas. Pakeiskite įprastas lėkštes dubenėliais

triukai

Jei namuose turite svarstykles (ir jei planuojate numesti svorio, greičiausiai jas turite), išbandykite paprastą eksperimentą. Pasverkite lėkštę, iš kurios paprastai valgote, tada sudėkite į ją įprastą porciją ir dar kartą pasverkite – kad galėtumėte suprasti, kiek sveria pats maistas. Tada pakartokite tą pačią procedūrą su dubenėliu – pirmiausia pasverkite tuščią, o tada užpildytą maistu. Ir tada apskaičiuokite skirtumą tarp to, kiek maisto telpa lėkštėje ir dubenėlyje. Pasirodo, skirtumas gali siekti 20–30 proc. Tuo pačiu metu, kai dubenėlis užpildytas maistu, mūsų smegenys porciją vertina kaip pakankamai didelę.

2 triukas. Būtinai visada pjaustykite visus maisto produktus

Jei vaisius, sūrį ar bet kuriuos kitus produktus supjaustysite mažais gabalėliais ir valgysite naudodami šakutę, suvalgysite beveik trečdaliu mažiau nei tuo atveju, jei kasite obuolį ar bananą. Kai lėkštėje yra keli gabaliukai, mūsų smegenys automatiškai įvertina patiekimą kaip tūringesnį ir maistingą.

3 triukas. Stalo įrankiai taip pat turėtų būti maži

triukai

Daugelis iš mūsų persivalgo, nes mes valgome automatiškai, nekreipdami dėmesio į tai, kas patenka į mūsų burną. Jei tuo pačiu metu žiūrite serialą ar skaitote naujienas, tada beveik neįmanoma kontroliuoti porcijos dydžio. Jei atsisakysite įprastų didelių įrankių ir naudosit desertines šakutes ir šaukštelius, turėsite sutelkti dėmesį į valgymo procesą ir valgyti lėčiau. Tokiu būdu jūs suvalgysite mažiau.

4 triukas. Skysti produktai puodeliuose

Jei nuspręsite laikytis skysčių dietos, tai visai nereiškia, kad turėsite atsisakyti mėgstamų skystų patiekalų. Sriubas ir skystas košes galima valgyti ne iš įprasto dubenėlio, bet iš puodelio. Tai suvalgysite mažiau.

5 triukas. Padažus pasirinkite iš tinkamų maisto produktų.

Būkime sąžiningi su savimi: jei visą dieną valgysite blynus su kondensuotu pienu, pyragus ar gruzdintas bulvytes su spirgučiais, vargu ar numesite svorio, net jei naudosite mažiausią lėkštę. Rinkitės sveiką maistą ir sveikus padažus ir viskas bus gerai!

6 triukas. Nestatykite piramidžių lėkštėje

Kyla pagunda ant sidabrinės lėkštės sudėti maksimalų produktų kiekį, užpildžius visą laisvą vietą, ir netgi pastatyti piramidę. Tai daryti neverta, nes tada neįvykdoma pagrindinė dietos sąlyga – nemažinate porcijos dydžio.

7 triukas. Laikykitės spalvų terapijos taisyklių

Mokslininkai įrodė, kad raudona skatina apetitą, o mėlyna ir žydra, atvirkščiai, mažina alkio jausmą. Norite valgyti mažiau? Rinkitės mėlynos ir žydros spalvos lėkštes, atsisakykite raudonų indų.

Visi šie triukai padės numesti svorio ir jaustis geriau, tačiau nepamirškite ir to, kokį maistą valgote, nes greitas ir nesveikas maistas, bet kokios spalvos lėkštėje yra netinkamas.

triukai
Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].