Kodėl sausis yra pats blogiausias mėnuo norint numesti svorio?

Sausis prasidėjo, atrodo, kad saldumynai suvalgyti – laikas pradėti vykdyti super planą, kaip sulieknėti. Iki vasaros liko mažiau nei penki mėnesiai, o tai reiškia, kad maudymosi kostiumėlių sezonas yra visai arti.

Sausis- pirmasis metų mėnuo, kaip ir pirmadienis, kiekvienų metų sausio mėnesį sau ir kitiems sakome: „Aš pradedu laikytis dietos!“ O visi aplinkiniai tarsi palaiko mus: kūno rengybos klubai vilioja nuolaidomis, internetas yra kupinas naujų veiksmingų ir efektyvių dietų. Parduotuvėse lentynos pilnos sveiko maisto…

sausis

Mūsų planas yra nesėkmė!

Sakote, likus mažiau nei penkiems mėnesiams iki vasaros? Dar penki mėnesiai ar VOS penki mėnesiai? Pirmiausia uoliai vykdome pažadą sau – valgyti tik žalius špinatus. Bet po poros savaičių kažkas mus randa virtuvėje su sausainių pakeliu, valgančius paskutinius saldžius trupinius.

„Juk laikaisi dietos!“ – sako vyras (draugas, vienas iš vaikų ar tėvų) su nuostaba ir keliais priekaištais. Ir čia turime pripažinti: svorio metimo planas yra nesėkmė, mes pasidavėme. Geriau apsirengti šiltais naminiais rūbais ir sėdėti priešais televizorių su tortu ar sumuštinių lėkšte, bandant nepaisyti kaltės dėl valios trūkumo.

Tiesą sakant, jūsų valios yra pakankamai. Mokslininkai įrodė, kad bandymas laikytis dietos žiemą yra pasmerktas nesėkmei, nes būtent taip evoliucija yra viską sudėliojusi. Senovėje šaltaisiais mėnesiais žmonės valgydavo viską, ką galėdavo, nes maistas buvo sunkiai prieinamas. Šiandien maisto yra krūvos, o noro išlikimo, norime visko kas patenka į jūsų rankas. Štai kodėl 80% tų, kurie nusprendė laikytis dietos po naujųjų, atsisako šios idėjos per savaitę ar dvi.

Tai tarsi ilgos tamsios naktys, kai norisi patogiai sėdint priešais televizorių ant minkštos sofos su puodeliu karšto šokolado ir sausainių indu, o ne su stikline vandens ir kieta morka. Šaltu oru norisi valgyti karštas bulves, skanius naminius kotletus, skrebučius su sviestu ir naminę uogienę. O dietinės kopūstų salotos, beskoniai pomidorai, agurkai, obuoliai visai nevilioja.

sausis

Įrodyta, kad žiema yra psichologinės depresijos laikas. Tai reiškia, kad didėja potraukis angliavandeniams. Ir jei mes vis dėlto, norime tęsti mažai kalorijų reikalaujančią ir mažai cukraus turinčią dietą, tada labai greitai kiltų problemų dėl motyvacijos priartinti dietą prie norimo rezultato.

Kada yra geriausias laikas pradėti mesti svorį?

Jei žiema nėra pats geriausias metas numesti svorio, tada kada geriausia pradėti? Pavasaris! Jis prasideda maždaug trečiąją kovo savaitę, kai ne tik šviečia saulė, bet ir oras pradeda šilti, kai paukščiai pradeda čiulbėti. Gamta atbunda, ir mums, jos vaikams, laikas prarasti visus nereikalingus kilogramus. Vitaminas D, kurį pradedame gauti su saulės spinduliais, mums padeda. Dienos būna šviesesnės, o tai reiškia, kad gyvename su svajonėmis apie jūrą, maudymosi kostiumėlį ir savo gražią figūrą.

sausis

O dabar žalios salotos su vyšniniais pomidorais atrodo skaniausias patiekalas, kurias sausį keitė taurė raudonojo vyno. Kumpio ir dešros sumuštinis pavasarį tampa per sunkus, o lengvos salotos yra pats tas.

Pavasarį gyvenimas yra gražus! Galimybių laikas, įskaitant ir mūsų figūrą. Tai sveikos gyvensenos, o ne dietos metas; malonių ankstyvų mankštų metas, o ne prakaito liejimas sporto salėje … Apskritai, jei nuspręsite, kad sausis yra metas laikytis dietos, nedarykite to. Tai nenaudinga. Laukite iki kovo ir daug lengviau numesite svorį!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].