Ar verta spuogus spausti patiems ir dar – namuose?

REKLAMA

Apie tai sklando daugybė mitų, kuriuos nagrinėjome kartu su mokymo centro technologe-eksperte, ilgametę patirtį turinčia kosmetologe Julija Prokopenko.

Mitas nr.1. Jei išspausite spuogą, jis greičiau išnyks

Šia nuomone vadovaujasi daugybė žmonių. Jiems atrodo, kad išspaudimas leidžia greitai atsikratyti problemos ir išvalyti odą. Bet tai visiškai netiesa.

Tiesa tokia, kad matoma spuogo dalis, dažniausiai, yra tik „ledkalnio viršūnė“. Bandydami išspausti turinį, spaudžiame kapsulę, dėl kurios skystis juda įvairiomis kryptimis. Dalis jo tikrai iškyla virš odos, bet likusi dalis patenka į aplinkinius audinius. Dėl to uždegimas plinta, o po kurio laiko vėl susidaro tas pats spuogas.

REKLAMA

Be to, aprašyta situacija nėra pats blogiausias variantas. Jei tokio valymo metu į odą patenka infekcija, rezultatas bus dar blogesnis.

Mitas nr.2. Liaudiškos priemonės padės kovoti su spuogais

Meilė liaudiškiems receptams vis dar didžiulė. Tačiau dabar apie tokias priemones geriau pamiršti. Daugelis jų nesuteikia norimo efekto, o daugelis netgi žalingi. Naminės priemonė gali:

  • sukelti alergines reakcijas,
  • sausinti odą, padidinti uždegimą,
  • sukelti niežėjimą ir kitokį diskomfortą,
  • pernešti infekcijas.

Kaip liaudiškos priemonės siūlomos įvairios alkoholinės tinktūros, nuovirai, rankų darbo talkai ir net dantų pasta. Pastaroji, anot gandų, puikiai išsausina uždegimą. Tačiau beveik visada tokia „kosmetika“ tik kankina odą, pablogina situaciją ir verčia papildomai praleisti laiką nenaudingiems sprendimams.

Su akne galima ir būtina kovoti profesionaliomis priemonėmis. Tai nebūtinai prabangi kosmetika ar vaistiniai preparatai. Daugeliu atvejų pakanka pasirinkti kokybišką priežiūrą, atsižvelgiant į odos poreikius. Kai kur teks naudoti rimtesnes priemones ar net vaistus, bet juos turėtų skirti specialistai – kosmetologai.

REKLAMA

Mitas nr.3. Odos garinimas yra puikus pasiruošimas spuogams pašalinti

Odos garinimas garais ar karštu vandeniu yra itin nepageidaujama procedūra, ypač jei jau yra problemų su porų kimšimusi. Pavyzdžiui, tai labai kenkia sergant rožine ar tiesiog esant silpnoms kraujagyslėms. Tiesa tokia, kad ekstremalios temperatūros labai veikia kraujagyslių tinklą, o tai ateityje gali sukelti rimtų problemų – tą patį nuolatinį paraudimą.

REKLAMA

Profesionaliam odos valymui naudojamas ne karštas vanduo ar garai, o specialūs emolientai. Jie tikrai veiksmingi ir padeda paruošti poras tolesniam kosmetologo darbui, tačiau nenaudojant ekstremalių temperatūrų.

Pačių išspausti spuogai: pasekmės

Dabar pakalbėkime apie pasekmes, su kuriomis galite susidurti patys išspaudę spuogus. Čia yra dažniausiai pasitaikančios:

REKLAMA
  • Ilgas odos gijimo procesas. Galbūt tai yra nekenksmingiausias variantas, tačiau problema praeis daug vėliau nei galėtų.
  • Randai užgijus gilioms žaizdoms (nuo uždegimo, pažeidimo). Juos pašalinti nėra taip paprasta – tai ilgai trunka, yra brangu ir ne visada įmanoma.
  • Sunkus uždegimas, kuris žymiai sumažins gyvenimo kokybę. Tai ne tik estetinė problema, bet ir didelė našta organizmui.
  • Kraujo ir audinių infekcija, kuri sukels labai pražūtingus rezultatus. Medicina žino atvejų, kai žmonės, išspaudę vos vieną spuogą, užsikrėtė kraują. Tai gali lemti tai, kad odą teks gydyti ir atkurti daugelį metų.

Profesionalaus veido valymo esmė – sudaryti kuo saugiausias sąlygas. Klinikoje ar gerame grožio salone užtikrinamas visiškas proceso sterilumas. O kosmetologas-dermatologas, kuris užsiima valymu, turi tam specialų išsilavinimą ir patirtį – supranta, kaip reikia dirbti kiekvienu konkrečiu atveju, ką galima ir ko negalima daryti.

Išvados: ar valyti spuogus namuose

Jei atsižvelgsime į aprašytus mitus ir pasekmes, kurių galima sulaukti savaiminio veido valymo metu, išvada akivaizdi. Jokiu būdu negalima išspausti spuogų namuose. Viskas, ką galite padaryti patys, tai tinkamai prižiūrėti odą, rūpintis ja valant, drėkinant ir maitinant. Esant rimtoms problemoms galite naudoti ir priemones, kurias paskyrė kosmetologė.

Dabar yra daug kosmetikos probleminei odai, taip pat produktų, kuriuos galima tepti esant uždegimams. Jei pasirinksite tinkamą priežiūrą, laikysitės visų profesionalų rekomendacijų ir netraumuosite odos namų procedūromis, tuomet ji atrodys ir jausis daug geriau.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].