Dauguma kosmetikos priemonių, kurios žada padaryti, kad blakstienos būtų ilgos ir storos, yra brangios, tačiau šį įperkamą ir veiksmingą variantą galima rasti bet kurioje vaistinėje.

REKLAMA

Žmonija ricinos aliejų naudoja tūkstančius metų. Jis įtrauktas į daugelį kosmetikos gaminių, iš jo gaminamos naminės kaukės, tačiau geriausia augalinio aliejaus, gaunamo spaudžiant ricinos sėklas savybė yra ta, kad jo galima nusipirkti bet kurioje vaistinėje.

Kadangi ricinos aliejus jau seniai nebėra suvokiamas pirmiausia kaip geriamoji vidurius laisvinanti priemonė, jo galima rasti daugelyje kosmetikos gaminių, nes jis suteikia drėkinamąjį poveikį, neužkemša porų ir nedirgina odos. Bet blakstienų priežiūrai namuose galite naudoti gryną ricinos aliejų.

Riebalų rūgštys, sudarančios ricinos aliejų, įskaitant palmitino, stearino, oleino ir linolo rūgštis, laikomos itin maitinančiomis odą. Na, o ricinoleino rūgšties nėra jokiame kitame aliejuje, todėl ricinos aliejaus savybės yra išskirtinės. Be to, aliejuje yra vitamino E, kuris ne tik palaiko sveikus plaukus ir nagus, bet ir lėtina senėjimą.

REKLAMA

Ricinos aliejus plačiai naudojamas blakstienų atstatymui ir antakių priežiūrai. Visgi neįrodyta, kad jis skatina plaukų augimą, tačiau tikrai gali juos sustiprinti ir padaryti juos mažiau trapius dėl jau minėtos stearino rūgšties, kuri kovoja su lūžinėjančiais galiukais, ir ricinolio rūgšties, kuri apsaugo nuo plaukų slinkimo. Vienas tyrimas parodė, kad ricinoleino rūgštis gali padėti slopinti PGD2 ir galbūt padėti augti galvos plaukams, tačiau reikia padirbėti, norint sužinoti daugiau apie ricinos aliejaus poveikį plaukams bei odai, ir įsitikinti, kad tai taip pat skatina augimą, o ne tik stiprina. Tačiau kol kas paskutinė savybė nekelia abejonių.

Po tepimo ricinos aliejumi blakstienos taps stipresnės ir labiau blizgės. Rekomenduojama tai daryti du tris kartus per savaitę. Tiesiog specialiu šepetėliu arba vatos tamponu užtepkite nedidelį kiekį šilto aliejaus ant nuvalytų blakstienų, o tada nuvalykite servetėle, vengdami patekimo į akis ir gleivinę (jei taip atsitiko, reikia nedelsiant nuplauti šiltu vandeniu). Ryte galite nusiprausti šiltu vandeniu arba nuvalyti makiažo valikliu.

Kalbant apie antakius, juos taip pat galima tepti ricinos aliejumi, kad būtų tankesni ir blizgėtų. Tačiau ši procedūra skirta ne visai nakčiai, kaip blakstienų atveju. Pamerkite antakių šepetėlį arba ausų krapštuką į nedidelį kiekį ricinos aliejaus, kad jis nevarvėtų, ir perbraukite per antakius, judėdami nuo veido vidurio iki krašto. Jei susidaro perteklius, geriau jį pašalinti servetėle, kad lašai nepatektų į akis. Aliejaus nepatartina palikti per naktį, kad išvengtumėte patinimų – likusį aliejų geriau nuplauti jam susigėrus į antakius. Ir geriau šią procedūrą atlikti dienos metu arba bent keturias valandas prieš miegą.

REKLAMA

Retais atvejais ricinos aliejus gali sukelti alergiją. Dieną prieš grožio procedūrą, prieš tepdami ricinos aliejumi akių sritį, atlikite odos reakcijos testą. Jei per tris valandas atsiranda bėrimas, niežulys ar kiti odos sudirginimo požymiai, aliejaus vartojimo geriau atsisakyti.

REKLAMA

Paprastai ricinos aliejus gaminamas Kinijoje, Indijoje ir Brazilijoje. Gydytojai pastebi, kad esminio skirtumo tarp jų nėra ir drąsiai galite rinktis bet kurį gamintoją, tačiau prieš pirkdami išstudijuokite etiketę, kad įsitikintumėte, jog tai grynas ricinos aliejus. Ricinos aliejus, sumaišytas su kitais aliejais ar ingredientais, gali dirginti arba neduoti norimo rezultato.

Yra dviejų rūšių ricinos aliejus, naudojamas grožiui. Pirmasis – šalto spaudimo ricinos aliejus, kuris yra skaidrios spalvos. Antrasis yra Jamaikos juodasis ricinos aliejus, kuris yra tamsiai rudos spalvos. Pastarasis užsitarnavo pasirinkimo prioritetą daugelyje grožio procedūrų, tačiau abiejų rūšių privalumai blakstienų augimui ir plaukų priežiūrai yra vienodi. Vienaip ar kitaip, kol dauguma spartų blakstienų augimą ir stiprėjimą žadančių kosmetikos gaminių yra brangūs, ricinos aliejus išlieka prieinama ir visiškai natūrali alternatyva. Turėdami šiek tiek kantrybės ir kruopštumo, pastebėsite efektą.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].