5 plaukų dažymo namuose klaidos ir kaip jų išvengti

REKLAMA

Ekspertė papasakojo, kokių plaukų dažymo klaidų vertėtų vengti.

Bet kuri patyrusi kirpėja iš pirmo žvilgsnio gali iš karto suprasti, ar klientė dažo plaukus pati, ar salone. Deja, dažant plaukus namuose gana dažnai padaroma klaidų, kurios iškart patraukia profesionalo akį. Dažniausiai įvardijamos šios klaidos:

  • Plaukai blankūs, visiškai be blizgesio, pradedant nuo 3 cm nuo šaknų iki pat galiukų.
  • Plaukų spalva šaknų zonoje yra šviesesnė, o link galiukų tamsėja arba atvirkščiai.
  • Vėjuotu oru plaukai susivelia, o šukavimas be specialių priemonių – didelė problema.
  • Atidžiau pažiūrėjus, padalinus plaukus į sruogas, šaknų zonoje matomi nenudažyti plotai.
  • Plaukų spalva atrodo nenatūraliai.

Kas gali lemti tokius trūkumus? Pažvelkime į dažniausiai daromas klaidas.

1. Netinkamai pasirinktas dažų tipas

REKLAMA

Priemonė, skirta dažyti ataugusią šaknų zoną, visada yra agresyvesnė nei švelnūs tonizuojantys dažai, todėl įsigytais dažais reikia tepti tik šaknis ir jokiu būdu netepti jau dažytų plaukų. Dėl persotinimo pigmentais plaukų galai taps daug tamsesni nei šaknys, o kartojus šią klaidą gausite visiškai juodą spalvą. Plaukų spalva bus netolygi ir atrodys nenatūraliai.

2. Neatsižvelgiate į žilų plaukų kiekį

Jei norite nudažyti žilus plaukus, drąsiai rinkitės jums patinkantį atspalvį, tačiau atkreipkite dėmesį į rekomenduojamą pradinio tono lygį – jis turėtų būti panašus į jūsų natūralią plaukų spalvą. Taip pat nepamirškite, kad ant gaminio pakuotės gamintojas visada pateikia naudingų dažymo rekomendacijų. Jei žilų plaukų yra daug, tuomet reikia pasirinkti natūralią spalvą.

Paprastai dažų atspalvis nurodomas pirmuoju skaitmeniu. Natūralus atspalvis žymimas skaičiumi „0“. Pavyzdžiui, 6,0, 8,0, ir t.t. Vėliau dažus reikia atskiesti ir juos sumaišyti santykiu 1:1. Dar vienas dalykas: kuo daugiau žilų plaukų, tuo šviesesnis turėtų būti dažų atspalvis.

REKLAMA

3. Dažų atspalvis nėra artimas natūraliai jūsų plaukų spalvai

REKLAMA

Šiuo klausimu geriausia pirmiausia pasikonsultuoti su specialistu. Jei dvejojate, kokio atspalvio dažus pasirinkti, rinkitės tokį atspalvį, kuris yra artimas natūraliai jūsų plaukų spalvai. Venkite itin ryškių plaukų dažų ir nesirinkite tokių plaukų atspalvių, kurie jums gali greitai pabosti.

4. Dažus tepate savarankiškai

REKLAMA

Paprašykite draugės, mamos ar kaimynės pagalbos, tačiau dažų netepkite pati. Čia labai svarbus tikslumas, kuris nebus šimtaprocentinis, jei nuspręsite apsieiti be pagalbos.

5. Nesilaikote instrukcijų

Klaidinga manyti, kad ilgiau palaikius dažus gausite kur kas intensyvesnę spalvą. Deja, taip nėra! Jei dažus laikysite per ilgai, galite visiškai sugadinti plaukus, ko tikrai norėtumėte išvengti. Labai svarbu laikytis instrukcijų: jei to nepaisysite, būkite pasiruošusios neigiamoms pasekmėms.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].