Žiemą žydintys vazoniniai augalai. Papuoškite namus vasaros spalvomis!

Žiema – ypatingas laikas sode. Daugiamečiai augalai žiemoja, o daržovių ir gėlių lysvės tarsi užklotos sniego antklode. Tačiau šaltaisiais mėnesiais taip pat galima mėgautis gražiomis gėlėmis savo namuose. Yra žiemą žydinčių vazoninių augalų, kurie papuoš jūsų namus vasaros spalvomis!

Plokštenis

Šis augalas dar žinomas kaip kalėdinis kaktusas. Jis turi lygius lapus ir gražius įvairiausių spalvų (raudonos, rožinės, kreminės, violetinės, baltos, oranžinės) žiedus. Augalas žydėti pradeda vėlyvą rudenį ir žydi iki vasario. Pirmenybę teikia šviesioms vietoms.

Puansetija

Kalėdų metu šią gėlę galima aptikti beveik visuose namuose, todėl ji kartais dar vadinama Kalėdų gėle. Ji turi dekoratyvius lapus, kurie viršutinėse dalyse būna raudoni, balti ir oranžiniai. Taip pat yra dviejų spalvų veislės. Puansetija netoleruoja staigių temperatūros pokyčių, sauso oro ir nepakankamos šviesos.

Persinis ciklamenas

Ant ilgų kotelių išsprogę žiedai primena drugelius suglaustais sparneliais. Kai kurie iš jų turi šiek tiek banguotus ir nelygius kraštus. Persinio ciklameno žiedai žavi spalvų įvairove (raudonos, rausvos, baltos atspalviais). Įdomu tai, kad gysloti lapai taip pat turi dekoratyvinę vertę.

Meilenis

Svogūninė gėlė turi lapus ir standų stiebą, kurio viršuje sukraunami dideli, piltuvėlio formos žiedai. Jų spalvų gama labai gausi, o patraukliausi yra tie, kurie pasipuošę baltomis juostomis. Gėlė gerai jaučiasi šiltoje ir saulėtoje vietoje.

Cinerarija

Dar vadinama pilkšvalape žile. Gėlė turi stiebus, padengtus plaukeliais ir siekiančius apie 20-30 cm aukščio. Didžiausia cinenarijos puošmena yra įvairiaspalviai žiedai, sukrauti kompaktiškuose krepšeliuose (jie primena ramunes). Kai kurios veislės turi safyro arba purpurinius žiedus. Augalas žydi vasario–kovo mėnesiais.

Azalija

Azaliją dažniausiai įsivaizduojame sode. Tačiau šis augalas gerai jaučiasi ir vazonuose. Jis krauna nuostabius žiedus (rožinius, baltus, raudonus) ir pasidabina ypač tankiais lapais, kurie išsilaiko ištisus metus. Vazoninė azalija teikia pirmenybę šviesioms, bet vėsioms vietoms. Ji netoleruoja drėgmės trūkumo.

Kalankė

Šis augalas turi storus, šiek tiek blizgančius lapus. Mažais žiedeliais jis pasipuošia nuo gruodžio iki vasario. Žiedai žavi įvairiomis spalvomis (oranžine, raudona, rausva, balta, geltona). Augalas teikia pirmenybę šviesioms vietoms, o žiemą jį reikia laikyti atokiau nuo radiatorių (dėl karščio pernelyg greitai išgaruoja vanduo iš lapų).

Kuri iš šių gėlių jums gražiausia?

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].