Sužinokite, kada sėti agurkus, kad derlius būtų geriausias, ir tai padės jums pasiekti dar geresnių rezultatų.

REKLAMA

Kada reikėtų sėti agurkus?

Šios daržovės mėgsta šilumą ir auga gana greitai. Galite sėti jas tiesiai į žemę arba daiginti namuose. Pirmuoju atveju agurkus vertėtų sėti gegužės viduryje.  Tą galima padaryti iki birželio vidurio. Tokiu atveju būsite užtikrinti, kad agurkai nenušals. Jei nuspręsite agurkus daiginti namuose, tą rekomenduojama atlikti antroje balandžio pusėje. Dėl gana greito augimo tempo maždaug po 4 savaičių sodinukus galėsite sodinti į žemę.

REKLAMA

Kaip sėti agurkus?

REKLAMA

Agurkai mėgsta gerai nusausintą, humusingą dirvą. Be to, jiems labiausiai tinka šarminis substratas. Sėklas  sėkite 1,5–2 cm gylyje. Į vieną duobutę įdėkite 1–3 sėklas, nes tai galės užtikrinti, kad bent viena sėkla sudygs (agurkai sudygsta po 5-10 dienų). Žinoma, jei išdygsta daugiau augalų, pašalinkite silpniausius. Reikia žinoti, kad agurkai nemėgsta persodinimo, todėl sėklas sodinkite į durpinius ar popierinius vazonus, su kuriais galėsite sodinti į žemę.

Agurkų sodinimo gudrybės

REKLAMA

Turbūt kiekvienas sodininkas turi savų gudrybių, kaip užtikrinti kuo geresnį derlių. Norime su jumis pasidalinti keliomis gudrybėmis, kurios bus tikrai veiksmingos. Sėklas pamirkę virintame ir šiltame vandenyje pagreitinsite jų daigumą. Ši procedūra rekomenduojama tada, kai agurkus sėjate šiek tiek pavėlavę. Mirkykite sėklas kambario temperatūroje maždaug 24 valandas.

Dar daugiau – sėklas galite apvolioti bazalto miltuose. Tai padės apsaugoti agurkus nuo įvairių ligų. Bazalto miltai yra natūralios trąšos, kurios veikia kaip apsauginis barjeras.

REKLAMA

Kada galima sodinti agurkų sodinukus į žemę?

REKLAMA

Agurkams labai pavojingos šalnos, todėl jų daigus į dirvą sodinkite tik maždaug gegužės 15 d. arba birželio mėnesį.  Taip pat galite užgrūdinti agurkų sodinukus: kasdien kelias valandas juos palaikykite lauke. Kiekvieną dieną ilginkite sodinukų buvimą lauke, ir tai tikrai padės pasiekti puikių rezultatų.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].