Rozmarinas iš parduotuvės. Kaip jį auginti ir prižiūrėti?

Rozmarinas yra universalus augalas. Jis plačiai naudojamas medicinoje kaip antiseptikas ir medžiagų apykaitos greitintojas. Rozmarino aliejus yra daugelio kosmetikos priemonių dalis, o gaminant maistą jis naudojamas kaip daržovių, mėsos, žuvies, salotų, makaronų, kruopų ir net gėrimų prieskonis. Įspūdinga, ar ne?

Todėl nusprendėme jums pasakyti, kaip auginti rozmariną namuose.

Rozmarinas

KAIP AUGINTI ROZMARINĄ

Tiems, kurie nusprendžia rozmariną „ įsodinti“ į vazoną namuose, bus naudinga tokia nuosekli instrukcija.

1. Pirmas dalykas, ko jums reikia, yra šviežio rozmarino pakuotė, kurią galite gauti iš bet kurios maisto prekių parduotuvės. Rinkitės atsargiai, nes geriausia daiginti energingas, žalias šakeles.

2. Išsirinkę gražiausią šakelę, jos apačioje nuskabykite lapus. Tada reikia apdoroti šakelės galą bet kokiu įsišaknijimo stimuliatoriumi. Jį galite rasti bet kurioje gėlių ar sodininkystės parduotuvėje. Šakos pjūvį pabarstykite susmulkinta aktyvuota anglimi.

Rozmarinas

3. Atlikę visa tai, kas aprašyta pirmiau, šakelę pamerkite į vandenį. Norėdami tai padaryti, pirmiausia ištirpinkite 1 aktyvintos anglies tabletę stiklinėje su lietaus ar tirpstančiu sniego vandeniu, nes tai apsaugo nuo suskilimo proceso.

4. Tada uždenkite rozmariną maišeliu. Geriausia naudoti užspaudžiamą, nes jį galima pakankamai sandariai uždaryti. Jei turite įprastą maišelį, švelniai pritvirtinkite jį apačioje gumele. Dabar stiklinę galite pastatyti šiltoje, šviesioje vietoje, bet be tiesioginių saulės spindulių.

Rozmarinas

5. Dabar prasideda sunkiausias etapas. Kol kas belieka apsišarvuoti kantrybe ir nuolankiai palaukti apie 2,5 savaitės, kol pasirodys pirmoji šaknis. Bet kuriuo atveju reikia pakeisti aktyvintos anglies vandenį kas 3 dienas.

6. Per kelias kitas dienas šaka išaugins 2–4 cm ilgio šaknis, o tai reiškia, kad augalas paruoštas sodinti į vazoną. Norėdami tai padaryti, užpildykite talpyklą universaliu dirvožemiu, praskiestu smėliu, santykiu 3 dalys dirvožemio ir 1 dalis smėlio.

Rozmarinas

7. Per metus galėsite nuimti rozmarino derlių, o po trejų metų krūmas įgis gana padorų dydį. Tokiu pat būdu galima auginti čiobrelius, peletrūnus, levandas, rukolą, baziliką ir petražoles.

Dabar, kai jums reikės rozmarino, neteks galvoti, kur jo nusipirkti, nes namuose visada bus rozmarinas, užaugintas savo rankomis. Kaip matote, auginime nėra nieko sudėtingo, o rezultatas tikrai viso to vertas. Sėkmės!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].