Kiaulpienės yra vienos iš labiausiai paplitusių piktžolių mūsų soduose. Jos plinta savaime ir tam negalime užkirsti kelio. Vienintelis dalykas, kurį galime padaryti, tai su jomis kovoti. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip iš vejos pašalinti šias piktžoles.

REKLAMA

Kiaulpienėmis vadinamos ir paprastosios lauko pienės, ir labai panašios kiaulpienės. Abiem augalams būdingi dantyti lapai ir geltoni žiedai (lauko pienei iš vieno stiebo išauga keli, o kiaulpienei – keli atskiri stiebai). Abu augalai yra labai paplitę. Jų galima rasti ne tik parkų vejose, bet ir mūsų soduose. Pastaruoju atveju jos kelia nemažai problemų. Yra keletas būdų, kaip jų atsikratyti.

Kaip naminėmis priemonėmis atsikratyti kiaulpienių vejoje?

REKLAMA

Pats paprasčiausias, nors ir gana varginantis būdas atsikratyti pienių vejoje – tiesiog išrauti jas su šaknimis. Jei turite reikalų su pienėmis, galite valgyti jaunus jų lapus (seni lapai bus kartesni, tačiau juos nublanširavus taip pat galima valgyti). Tiesiog uždėkite juos ant sumuštinio arba pasigaminkite iš jų salotas (pvz., su pomidorais, virtais kiaušiniais ir fetos sūriu). Jei pienės dar neišskleidė žiedų, jų augimą sustabdysite žemai nupjovę žolę. Jas sutrumpinus iki 4 cm, pienių stiebai ir žiedai neišsivystys (jų sėklos nepasklis po visą veją).

Kaip atsikratyti kiaulpienių vejoje naudojant naminius purškalus?

REKLAMA

Kiaulpienes galite pašalinti pasigaminę vieną iš standartinių buitinių purškalų nuo piktžolių. Sudedamųjų dalių dažniausiai rasite savo virtuvėje.

  • Actas ir druska – kiekvieną iš šių ingredientų galima naudoti atskirai ir pukšti ar užberti tiesiai ant pienių, tačiau gerai veiks ir vandens bei skalbimo skysčio derinys (1 litras vandens, 1/2 puodelio druskos, 1 puodelis acto, 1 arbatinis šaukštelis indų plovimo skysčio); šį preparatą reikia purkšti ant pienių tiesiogiai, nes jis taip pat gali pažeisti veją,
  • Geriamoji soda – pabarstykite ja pienių lapų ir po 24 valandų jų nebeliks,
  • Baliklis – jei nesate prieš stiprių cheminių medžiagų naudojimą sode, užpurkškite jo ant piktžolių ir po kelių dienų galėsite lengvai pašalinti jų sudžiūvusias liekanas; tačiau atminkite, kad baliklis gali pakenkti žolei ir susilpninti dirvožemį,
  • Alkoholis – sumaišykite 30 ml degtinės arba spirito su 2 puodeliais vandens ir užpurkškite ant pienių lapų. Šią procedūrą geriausia atlikti saulėtą dieną.
REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].