Kodėl papartis namuose yra blogas ženklas? Sužinokite!

Kaip žydi papartis? Yra žinoma, kad tie, kurie joninių naktį rado jo mistinį žiedą, atras visas paslaptis, paslėptas žemės gelmėse. Tik (kokia nesėkmė!) paieškos, vykdomos jau šimtus metų, dar nedavė jokių rezultatų.

papartis

Ir tai nėra vienintelė paslaptis, susijusi su drėgnu, šešėliniu miško gyventoju. Mūsų protėviai kūrė legendas apie jį. Papartis buvo naudojamas atliekant įvairius ritualus. Jo vardą vis dar supa mitai ir prietarai, apie kuriuos norime papasakoti savo skaitytojams.

KAIP PAPARTIS ŽYDI?

Paparčiai yra vieni seniausių mūsų planetos gyventojų. Jų plunksniški lapai užaugo drėgnų miškų šešėlyje dar tais laikais, kai žemėje karaliavo didžiuliai dinozaurai.

Iki šių dienų išliko daugiau nei 10 000 rūšių paparčių. Jie auga visuose žemynuose, išskyrus Antarktidą. Tačiau, priešingai nei legenda, nė vienas iš jų nežydi. Ir nenuostabu: paparčiai tiesiog negali turėti žiedų ar vaisių.

papartis

Kaip ir samanos, jie dauginasi sporomis, esančiomis lapų apačioje. Daugeliui žmonių tai yra neįprasta, nes “visi augalai žydi“. Ir keista, ir neįprasta, ir kai kuriems tai netgi kelia nerimą. Taigi kuriamos legendos ir prietarai.

Anot vienos iš legendų, paparčiai žydi tik kartą per metus, Joninių naktį. Be to, labai sunku pamatyti jo žiedą: visos tamsiosios jėgos stengiasi to išvengti. Vidurnaktį tarp lapų iškyla žiedo pumpuras. Atsiskleisdamas, jis pasauliui parodo ugningą žiedą, kuris apšviečia viską aplinkui.

Manoma, kad žmogus, įveikęs baimę ir sugebėjęs rasti paparčio žiedą, tampa visų paslapčių saugotoju. Paparčio žiedas pradeda suprasti gėlių ir paukščių, medžių ir gyvūnų kalbą, gali padėti tapti nematomu. Ir svarbiausia, jis pradeda matyti kiaurai ir surasti visus žemėje paslėptus lobius.

papartis

Na, nepaisant mokslininkų skepticizmo, tikėkimės, kad ši legenda vis dar turi tiesos grūdą. Kas žino, galbūt vieną dieną sėkmė jums nusišypsos. O rasta gėlė padės įgyvendinti brangiausius norus.

Kodėl nepatariama auginti paparčio namuose?

Nepretenzingi ir pavėsį mėgstantys paparčiai puikiai tinka sodo dizainui. Dažnai jie naudojami kaip fonas ir rėmas gėlynams, tvoroms, takams ir vasarnamiams.

Tačiau kai kuriais atvejais neįveikiamas prietarų barjeras kliudo naudoti paparčius. Yra tikima, kad paparčio augalas traukia piktąsias dvasias. Ir apskritai augalas yra blogas ir nedraugiškas…

papartis

Galbūt taip yra dėl to, kad kai kurių paparčių lapai gali būti nuodingi gyvūnams. Tačiau dauguma rūšių nekelia pavojaus. Be to, jie plačiai naudojami medicinos tikslams.

Ir jauni, dar neišsiskleidę paparčio ūgliai (vadinami sraigėmis) paprastai yra valgomi. Pavyzdžiui, tai yra tradicinis patiekalas JAV šiaurėje dalyje ir Kanadoje.

Namų amuletas?

Remiantis kai kuriais įsitikinimais, papartis geba pritraukti sėkmę į namus, o kitų nuomone, atvirkščiai, jis yra nuolatinis blogų įvykių palydovas. Žmonės sako, kad normaliam jo augimui reikia daug energijos, kurią augalas pasiima iš supančios erdvės tarsi vampyras.

papartis

Jie sako, kad žmonėms, auginantiems šį augalą, gali išsivystyti alerginės reakcijos (galbūt dėl ​​sporų) ir stiprūs galvos skausmai. Remiantis tomis pačiomis legendomis, papartis daro teigiamą poveikį žmonėms, turintiems padidintą nuotaikų kaitą ir agresyvumą.

Jei turite didelę šeimą ir neturite polinkio į alergiją, tada paparčio pasirinkimas yra tinkamas. Pavyzdžiui, Anglijoje papartis laikomas talismanu, kuris padeda meilėje. Jį dažnai sodina poros ar žmonės, svajojantys rasti partnerį visam gyvenimui.

Papartis yra populiarus saulės simbolis tarp slavų. Jų protėviai tikėjo, kad paparčio atvaizdas, išsiuvinėtas ant audinio, atneša savininkui sėkmę, skatina atskleisti talentus ir dvasines galias bei išpildyti norus. Pabandykite auginti papartį namuose ir jūs tikrai pajusite jo stebuklingą galią!

Papartis ir graužikai

“Ką sodinti šalia namo?” – telefonu paklausiau pagyvenusio kaimyno. Pasodinkite mėtų, paparčių, ​​rūtų aplink namus ir juose nebus pelių. Anksčiau turėjau tokią problemą: kiekvienais metais namuose žiemą apsigyvendavo pelės. Pasodinus paparčius ši problema išnyko. Matyt, paparčio kvapas graužikams netinka “.

Ši schema taip pat veikia augalų apsaugai. Kai kurie mūsų skaitytojai apsaugo vynuoges, rožes, jaunus vaismedžius su sausais paparčio lapais žiemai, ir pelių pėdsakų yra pastebimai mažiau.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].