Jau šiltėja oras lauke ir nėra nieko geresnio, kaip praleisti ilgas dienas sode.

Kalbant apie sodinimą, yra daugybė protingų patarimų, kaip pigiai ir lengvai gauti kuo daugiau iš tų medžiagų, kurias turite namuose. Tai yra neįtikėtinas būdas, kurį aš išbandžiau ir kurį panaudosiu savo sode.

Paprastos bulvės pagalba galite savo rožes padauginti ir taip užauginti didelį krūmą – nes bulvės padeda šaknims išlaikyti drėgmę ir taip pat padeda vystyti šaknų sistemą.

Šis metodas puikiai tiktų jūsų rožių krūmo auginimui, ir jis yra beveik nemokamas, o galutinis rezultatas yra neįtikėtinai gražus. Skaitykite toliau!

Tam jums reikės:

 • Kastuvo
 • Sodo žirklių
 • Šviežiai kirptų rožių stiebų
 • Bulvių
 • Atsuktuvo
 • Vinių ar kitų aštrių daiktų
 • Augalų dirvožemio
 • Smėlio

Pradėkite, iškasdami didelę duobę sode toje vietoje, kur norite, kad jūsų rožės augtų. Duobės apačią užpilkite kokybišku dirvožemiu.

 1. Raskite 15–20 centimetrų ilgio, žalius ir geros formos rožių stiebus. Sodo žirklėmis nukirpkite juos 45 laipsnių kampu, sodinimui jų pasiruoškite kuo daugiau.

 1. Pašalinkite lapus ir rožių žiedlapius, kad stiebai būtų visiškai lygūs.

 1. Dabar paimkite bulvę ir kaip nuotraukoje padarykite skylę su aštriu daiktu. Skylė turi būti šiek tiek platesnė už stiebą ir maždaug 5 centimetrų gylio.

 1. Įdėkite rožės stiebą į bulvę.

 1. Galite pasodinti kelias bulves šalia viena kitos. Tikėtina, kad tada daugiau jų išaugs!

 1. Pasodinkite jas į duobę.

 1. …Užberkite žeme, kad bulvės būtų visiškai jomis užklotos. Įsitikinkite, kad dirvožemis yra gerai prispaustas.

 1. Uždėkite ant išsikišusio stiebelio po plastikinį butelį nupjautu dugnu. Laistykite kiekvieną dieną, tačiau būkite atsargūs, kad rožių neperlaistytumėte: dirva turi būti drėgna, bet ne per daug šlapia. Jei perlaistysite, ir bulvės, ir stiebai supus.

Netrukus turėsite gražų rožių krūmą, kurį patys pasidauginote!

Žemiau yra vaizdo įrašas, kuriame parodoma, kaip tai padaryti:

Dalinkitės šiuo patarimu su kitais! Koks nepaprastai šaunus patarimas ir puikus darbas vasarai!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].