Įnoringo fikuso auginimo namuose paslaptis. Kaip išvengti lapų metimo?

Fikusas yra labai jautrus augalas bet kokiems, net ir nedideliems pokyčiams, tad jis laikomas labai kaprizingu kaprizingą ir reikliu. Dėl menkiausio pasikeitimo gali nukristi fikuso lapai. Kaip prižiūrėti šį kaprizingą augalą?

Augalo aprašymas

Gamtoje fikusai išplitę nuo Azijos pietų iki Šiaurės Australijos ir Saliamono salų. Jis auga kaip medis ir gali užaugti iki 30 m aukščio. Mūsų klimato sąlygomis fikusas auginamas kaip vazoninis augalas ir pasiekia maksimalų kelių metrų aukštį.

Lapai

Fikuso lapai yra maži, iki 8 cm ilgio ir 2,5 cm pločio. Jie yra elipsės formos, smailūs, blizgūs, kabantys žemyn ir žalios spalvos. Taip pat yra augalo rūšių su šviesiai žaliais lapais baltu kraštu.

Genėjimas

Medį galima genėti ir formuoti kaip bonsai medį. Genėjimas turėtų būti atliekamas pavasarį. Pjaunant šakas iš stiebo išbėga baltos sultys.

fikuso

Lapų nukritimas

Augalui patinka stabilizavimas. Kai kur nors stovi, jis net pripranta prie saulės spindulių kampo. Jis jautriai reaguoja į visus priežiūros ir aplinkos pokyčius, kurie augalui kelia stresą. Būtent dėl ​​šio streso fikusas meta lapus.

Ką daryti, kad fikusas nemestų lapų?

Jei fikusas meta lapus, priežastis dažnai būna augalo priežiūros klaidos. Kviečiame sužinoti šio augalo laikymo ir priežiūros taisykles. Patarimai padės apsaugoti augalą nuo lapų metimo.

Kokią žemę naudoti?

Augalas nori dirvožemio, kuris būtų laidus, turėtų humuso ir būtų derlingas.
Taip pat galite naudoti universalų kambarinių augalų substratą.

Vazonas neturi būti per didelis. Augalas geriau auga šiek tiek per mažame vazone. Netinkamas vazonas netgi gali slopinti augalų augimą.

Kaip dažnai laistyti fikusą?

Augalą reikia laistyti tik tada, kai dirva yra šiek tiek sausa. Dažniausiai jį patariama laistyti kartą per savaitę ar rečiau. Ant vazono laikiklio niekada neturėtų būti vandens. Tokie dalykai kaip augalo perdžiūvimas ar perlaistymas yra labai žalingi fikusui ir prisideda prie lapų metimo.

fikuso

Šviesa

Fikuso nerekomenduojama pastatyti tiesiai ant tiesioginių saulės spindulių. Deja, jei fikusą pastatysite per toli nuo lango, jis taip pat numes lapus.

Oro temperatūra

Per aukšta aplinkos temperatūra nepatinka šiems augalams ir tik paskatina numesti lapus. Nors fikusas yra termofilinis augalas, jis turi savo mėgstamus temperatūros diapazonus. Žiemą ne mažiau kaip 15 laipsnių, vasarą ne daugiau kaip 28 laipsniai šilumos.

Temperatūros šuoliai, pavyzdžiui, lango atidarymas ar šildytuvo panaudojimas, gali augalui sukelti nemėgstamus pokyčius ir jis numes lapus. Patariama staigiai nekeisti kambario temperatūros.

Vieta

Dažnai keisti augalo vietą namuose taip pat negerai. Geriausia medį laikyti prie lango, kuris yra rytų pusėje. Pietiniai langai netinka, nes pro juos augalas gauna daugiau saulės spindulių. Bet net vazono perkėlimas ar augalo pasukimas turės įtakos lapų metimui.

fikuso

Kaip rūpintis fikusu?

Be pagrindinių aukščiau išvardytų priežiūros veiklų, rūpinkitės augalu ir kitais galimais būdais. Apipurkškite lapus virintu vandeniu. Arba kas 2 savaites nuvalykite fikusą drungnu vandeniu. Taip apsaugosite augalo lapus nuo dulkių.

Tręšimas – pakanka universalių trąšų, jas naudokite kartą per 2-3 savaites. Persodinimas – jauną augalą persodinkite kasmet, vyresnį – kas 2-3 metus. Atminkite, kad fikusas nemėgsta per didelių vazonų. Šaknų būklė turėtų būti tikrinama kiekvienais metais.

Vasarą augalą galite laikyti lauke, sode, balkone ar terasoje. Svarbu, kad ta vieta nebūtų tiesiogiai veikiama saulės spindulių. Vasarą lauke auginamas fikusas auga greičiau ir atsiaugina numestus lapus.

fikuso

Kenkėjai

Sodo prekių parduotuvėse galite rasti daugybę priemonių nuo įvairiausių kenkėjų. Dažniausiai įvairūs vabzdžiai kenkia fikuso ūgliams ir lapams.

Ligos

Puvimas ir pelėsis yra per dažno laistymo rezultatas. Dažniausiai pakanka apriboti laistymą ir pakeisti viršutinį dirvožemio sluoksnį vazone.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].