Gražus ir prižiūrėtas sodas – kiekvieno sodininko svajonė. Įsivaizduokite: sėdite terasoje ir grožitės aplink jus žydinčiomis nuostabiomis rožėmis, o vėliau einate skinti jūsų pačių užaugintų serbentų ar aviečių. Vis dėlto, tokia svajonė gali neišsipildyti dėl įkyrių kenkėjų. Šiandien mes papasakosime, kaip apsaugoti rožes nuo kenkėjų, kad jos toliau žydėtų ir būtų malonios akiai.

REKLAMA

Kaip išnaikinti rožių kenkėjus?

Pirmiausia išsiaiškinkime, su kokiais kenkėjais gali susidurti šie žavūs augalai. Pirmiausia kalbame apie amarus ir vikšrus. Būtent jie gėlėms padaro daugiausia žalos, o laiku nesiėmus priemonių pasekmės bus tikrai liūdnos.

Amarai yra baisiausi rožių priešai. Tai – smulkūs vabzdžiai, priklausantys hemiptera būriui. Amarai ne tik minta augalų sultimis, bet taip pat gali būti įvairių augalų virusų nešiotojai.

REKLAMA

Labai svarbu suprasti, kad kovą su amarais reikia pradėti ankstyvoje stadijoje, nes per vieną vasaros sezoną jų gali padaugėti iki 50 kartų, todėl tikrai teks pavargti, kad juos išnaikintumėte. Žinoma, šiandien parduotuvėse galite rasti daugybę įvairių kenkėjų kontrolės produktų, tačiau mes jums papasakosime, kaip išnaikinti amarus naudojant namuose turimas priemones.

Prieš pradėdami kovoti su amarais, turite išstudijuoti šio priešo įpročius. Taigi, šie vabzdžiai teikia pirmenybę jauniems ūgliams, jie nemėgsta kietų lapų. Amarų reikia ieškoti būtent ant jaunų lapų ir ūglių. Dažniausiai šie kenkėjai deda lervas, kurios žiemoja ir pradeda reikštis atėjus šiltoms dienoms.

REKLAMA

Svarbu atsiminti, kad amarai yra glaudžiai susiję su skruzdėlėmis. Amarai palieka lipnų skystį, kuriuo minta skruzdėlės. Taigi, būkite nusiteikę kovoti ne tik su amarais, bet taip pat ir su skruzdėlėmis.

Natūralūs amarų priešai yra boružėlės, taip pat kelių rūšių paukščiai. Pavyzdžiui, zylės ir žvirbliai mėgsta pasilepinti amarais. Vis dėlto, jie neišnaikina visų amarų, todėl su šiais kenkėjais teks kovoti ir patiems. Taigi, naudinga žinoti, kokios priemonės padeda nuo šių kenkėjų.

REKLAMA

Kovos su amarais būdai

REKLAMA

Paprasčiausias būdas yra tiesiog augalų nuplovimas. Galite pabandyti juos nuplauti laistymo žarna. Žinoma, po kurio laiko amarai sugrįš, tačiau būsite tam pasiruošę. Kad amarai vėl neapniktų rožių krūmų, apipurkškite jas muilo tirpalu. Sumaišykite 10 litrų vandens su 125 ml skysto muilo arba 100 g deguto muilo. Muilo tirpalai yra gana nebrangus ir saugus būdas kovoti su amarais.

REKLAMA

Taip pat gali būti naudojamos kelių rūšių žolelių tinktūros. Čia svarbu išlaikyti proporcijas, nes kitaip galite pakenkti augalams. Vaismedžius reikėtų purkšti netrukus po žydėjimo, o daržoves – ne vėliau kaip likus mėnesiui iki derliaus nuėmimo.

REKLAMA

Česnakų antpilas ruošiamas iš 200 g česnako skiltelių, kurios 5 dienas laikomos litre vandens (reikia uždengti dangtį). 25 ml antpilo praskieskite 10 litrų vandens ir apipurkškite augalus. Be to, galite naudoti tabaką. Naudokite 200 g tabako 5 litrams vandens ir palikite mirkti dvi dienas. Įpilkite dar 5 litrus vandens, nukoškite ir apipurkškite augalus.

REKLAMA

Na ir paskutinis, bet ne blogiausias kovos su amarais būdas yra amoniako naudojimas. Paruoškite tirpalą iš dviejų šaukštų amoniako ir vieno šaukšto skysto muilo. Praskieskite 10 litrų šilto vandens ir gerai išmaišykite. Purkškite augalus iš apačios į viršų.

Tikimės, kad šie mūsų patarimai jums padės. Komentaruose būtinai papasakokite, kaip kovojate su šiais kenkėjais, ir pasidalinkite savo sode auginamų rožių nuotraukomis. Mums bus tikrai malonu jomis pasigrožėti.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].