Juokinga akimirka. „Norėjome išsiaiškinti, ar katės taip pat noriai atlieka namų ruošos darbus“, – aiškino tyrimui vadovavusi profesorė Maria Muller. „Rezultatai verčia susimąstyti: jos ypač nenoriai bendradarbiauja atlikdamos tokias nuobodžias užduotis kaip tuštinimasis ir tualeto valymas.“

REKLAMA

Iki šiol katės nebuvo laikomos itin darbščiomis, tačiau šie skaičiai šokiruoja: remiantis nauju Tiubingeno universiteto tyrimu, tik 32 proc. visų naminių kačių Vokietijoje reguliariai valo savo dėžutes.

REKLAMA

Pasak Muller, dažnai dėl to kaltas pats katės šeimininkas: „Kiekvienas, kuris savanoriškai perima namų ūkį ir priežiūrą, neprašydamas katės bendradarbiauti, neturėtų stebėtis, jei juo pasinaudojama.“

REKLAMA

Katės yra protingi gyvūnai ir daro tik tiek, kiek privalo. Sudėtingesnės užduotys, tokios kaip langų valymas ar  siurbimas, vis tiek nėra atliekamos be atkaklaus prašymo.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.