Sužinokite, kodėl mokslininkai visiems rekomenduoja laikyti katę

Labai geros priežastys, apie kurias vargu ar žinojote! Daugelis žmonių myli kates, tačiau atmeta galimybę namuose laikyti tokį augintinį. Ekspertai rado mokslinių įrodymų, kad gyvenimas su katinu bus ne tik malonesnis nei gyventi vienam, bet ir pagerins jūsų sveikatą. Dabar tikrai turėtumėte pasiryžti laikyti katę namuose.

Imuniteto pagerėjimas

Normalus kačių murkimas pagerina žmogaus imunitetą, nes šio garso dažnis yra panašus į tuos, kurie naudojami gydant ultragarsu. Gydytojai įrodė, kad garso dažnis 18–35 Hz diapazone palankiai veikia raumenis ir sąnarius, padeda greičiau atsigauti po traumų, palengvina osteochondrozės simptomus ir pagerina viso kūno būklę.

Ilgesnis gyvenimas

Katės puikiai kovoja su žmonių nemiga, o tai gali prailginti jų savininko gyvenimą. Tyrimo duomenimis, kačių savininkai gyvena 10 metų ilgiau nei tie, kurie niekada neturėjo katės. Mokslininkai taip pat pažymi, kad glostant katę žmogaus širdies plakimas ir kvėpavimas grįžta į normalią būseną, o augintinio nagų suleidimas ir žmogaus kūno minkymas prilyginamas akupunktūrai.

Infekcija

Priešingai populiariems įsitikinimams, kad katės kenkia mažiems vaikams, šie augintiniai padeda kovoti su infekcijomis. Mokslininkai nustatė, kad kūdikiai, kurių namuose yra ir katė, pasveiksta daug greičiau ir rečiau suserga nei tie, kurie neturi pūkuoto augintinio. Katės geba sumažinti kvėpavimo takų ligų, ausų infekcijų riziką ir stiprina imunitetą.

kates, laikyti kates

Bendravimas

Amerikiečių mokslininkai pažymėjo, kad katės padeda asmeniui patobulinti savo bendravimo įgūdžius, ypač jei augintinis buvo su juo nuo ankstyvos vaikystės. Be to, jos yra naudingos autizmu sergantiems vaikams, kurie, susitikę su šiuo gyvūnu, pradeda greičiau ugdyti bendrauti su kitais. Mokslininkai taip pat rekomenduoja turėti augintinį, jei žmogus turi bendravimo problemų dėl drovumo.

Psichikos sveikata

Kačių savininkai pastebi, kad jų augintiniai padeda jiems susidoroti su stresu ir depresija, atitraukdami nuo visų rūšių problemų. Šį kačių poveikį žmonėms patvirtino ir britų mokslininkai, kurie atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 600 pacientų, sergančių psichikos sutrikimais. Tarp tų, kurie turėjo kačių, buvo užfiksuota lengvesnė ligų eiga, o gydymo nauda pasireiškė greičiau nei tų, kurie neturėjo naminių gyvūnų.

Laikyti katę yra gerai ne tik dėl jūsų sveikatos, bet ir dėl kompanijos, juk bent turėsite su kuo pabendrauti namuose.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].