šuo

Žinoma, su šunimi negalime bendrauti ta pačia kalba, tačiau tai nereiškia, kad jis mūsų nesupranta. Šunys daug labiau nei žmonės atkreipia dėmesį į verbalinius ir fizinius signalus.

REKLAMA

Jie gali pastebėti tam tikrus dalykus. Šuns gebėjimas suvokti dalykus, nepastebimus žmogui, yra moksliškai įrodytas.

REKLAMA

Šunys jaučia, kad žmogus serga vėžiu

REKLAMA

Daugelis tyrimų įrodė, kad šunys gali iš tiesų pajausti šį rimtą žmogaus kūno pasikeitimą. Jų neįtikėtinas juslės leidžia nustatyti tam tikrų medžiagų buvimą žmogaus kraujyje.

REKLAMA

Nors ne 100 % tikslumu, tačiau 88 % atvejų šunys galėjo nustatyti krūties vėžiu sergančią moterį, o plaučių vėžiu sergantį žmogų net 99 % atvejų. Gydytojai taip pat galėjo išmokyti šunis, kad aptiktų kiaušidžių vėžį.

REKLAMA

Šunys jaučia oro pokyčius

Mokslininkai sugebėjo įrodyti, kad šunys yra neįtikėtinai jautrūs oro pokyčiams. Tai priskiriama šių gyvūnų gebėjimui pajausti barometrinio slėgio pokyčius.

REKLAMA

Be to, šunys atkreipia dėmesį į drėgmę ir ozono koncentraciją, kurie keičiasi prieš blogus orus.

REKLAMA

Vienas tyrimas parodė, kad šunys taip pat yra jautrūs statinei elektros energijai, kuri leidžia nujausti perkūniją.

REKLAMA

Šunys jaučia žmonių baimę

REKLAMA

Sunku įsivaizduoti, kad šunys užuodžia jūsų kraują, bet jie tikrai užfiksuoja jūsų emocijas. Šie gyvūnai jaučia baimę, nes jie yra jautrūs adrenalino kvapui kraujyje.

REKLAMA

Jus mylintis augintinis tikriausiai stengsis būti šalia, kad jaustumėtės patogiau.

REKLAMA

Šunys žino, kad graudus žvilgsnis suveikia

Tos meilios akys. Kas gali joms atsispirti? Šunys žino, kad jūs negalite, todėl pasinaudoja panašiu žvilgsniu savo tikslais.

REKLAMA

Mokslininkai nustatė, kad, kai žiūrite į kailinius naminius gyvūnus, jūsų smegenyse išsiskiria oksitocinas, chemikalas, kuris leidžia jums jaustis laimingam.

REKLAMA

Šunų smegenyse vyksta tokia pati reakcija, todėl jie mėgsta pažvelgti į savo šeimininkus.

REKLAMA

Šunys jaučia šeimininko priešus

REKLAMA

Jei šuo pradeda loti ant žmogaus, kurio jūs tikrai nemėgstate, tai nėra atsitiktinumas.

REKLAMA

Augintiniai jaučia jūsų kūno pokyčius ir pradeda iš anksto nemėgti žmogaus, kuris jums yra nemalonus. Ar galima pasitikėti žmogumi, kuris nepatinka šeimininkui?

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.