Selkirko rekso katės. Ši veislė labai skiriasi nuo visų kitų!

Žmonės visada mylėjo kates. Daugelis šeimų laiko net ne vieną, o kelias kates. Labai populiarios yra augintinių nuotraukos ir vaizdo įrašai su jų gudrybėmis. Ir visai nesvarbu, kokia katės veislė ir kokio ji yra dydžio! Palyginti neseniai, 1987 m., pasirodė nauja veislė – selkirko reksas. Kačių veislių, lyginant su šunų, nėra tiek daug. Selkirko rekso katės skiriasi nuo kitų savo storu ir garbanotu kailiu, kuris yra labai minkštas.

Kaip atsirado ši veislė? Tiesą sakant, visai atsitiktinai. Veisėjas Džeris Niumanas iš Montanos pamatė, kad vienas iš penkių laukinių kačiukų turėjo storus ir garbanotus plaukus. Jis paėmė vieną tokį kačiuką ir pavadino jį Miss DePesto. Kai katė užaugo, ji pagimdė šešis kačiukus, iš kurių trys taip pat turėjo storą garbanotą kailį. Taigi, taip veislė gavo savo pradžią. Niumanas nusprendė patėvio garbei pavadinti veislę Selkirko reksais. Unikali ne tik šios veislės katės išvaizda, bet ir jų veislės vardas: tai vienintelė veislė, pavadinta žmogaus vardu.

Džeris ir kiti selekcininkai šią veislę gavo sukryžminę skirtingų veislių kates, pavyzdžiui, persų ir britų trumpaplaukes. Darbas tęsėsi kelerius metus, tačiau dabar veislę oficialiai pripažįsta Tarptautinė kačių asociacija ir Amerikos kačių mylėtojų asociacija. Atlikus veterinarijos medicinos universiteto tyrimus nustatyta, kad ši veislė yra genetiškai unikali.

Nors oficialiai veislė vadinama „Selkirko Reksai“, dauguma mėgėjų jas žino kaip „pudelius“. Kartais šios katės dar vadinamos „vilkais avies kailyje“.

Kaip šie neįprasti gyvūnai elgiasi šeimoje? Jie yra bendraujantys, toleruoja mažus vaikus ir kartais būna labai žaismingi. Šios katės reikalauja daug dėmesio ir priežiūros: jas reikia reguliariai šukuoti, kad labai nesišertų.

Kad ir kaip būtų, neįmanoma neprisiminti šių grožybių! Pažiūrėkite, kokios smagios tos Selkirko rekso katės!

1.

Selkirko rekso katės

2.

3.

Selkirko rekso katės

4.

5.

Selkirko rekso katės

6.

7.

Selkirko rekso katės

8.

9.

Selkirko rekso katės

10.

11.

Selkirko rekso katės

12.

13.

Selkirko rekso katės

14.

15.

Selkirko rekso katės

16.

17.

Selkirko rekso katės

18.

19.

Selkirko rekso katės

20.

21.

Selkirko rekso katės

22.

23.

Selkirko rekso katės

24.

25.

Selkirko rekso katės

26.

27.

Selkirko rekso katės

28.

Argi šios katės nenuostabios? Ar norėtumėte tokią laikyti? Lauksime jūsų nuomonės komentaruose!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].