Kodėl katės savo šeimininkus suvokia, kaip savo tėvus?

Nepaisant įsišaknijusių mitų, katės užmezga glaudžius ryšius su savo šeimininkais. Kaip ir kiti naminiai gyvūnai, katės prisiriša prie žmonių. Kaip vaikas, jie suvokia savo šeimininkus, kaip tėvus. Jaučia jiems didžiulį atsidavimą.

KATĖS IR ŽMONĖS

Ar seniai jautėte, kad jūsų mylima katė jums yra kaip kūdikis? Dabar jūs tiksliai žinosite, kas yra tiesa. Mokslininkai stebėjo gyvūnus ir įrodė: mūsų auginamos katės mato mus, kaip tėvus.

katės

Jos yra socialūs gyvūnai

Mūsų naminės katės labai nori socializacijos. Jos yra labai jautrios ir nori draugauti, bendrauti su kitais gyvūnais. Net meilės ar netekties jausmas joms nėra svetimas. Gamta padarė taip, kad augintiniai geba kurti ryšį su žmonėmis. Katės mus suvokia kaip kitas kates, tik didesnes. Jiems mes esame tarsi šeima.

Katės jaučia meilę mums

Tiesa ta, kad kiekviena katė ieško intymumo su savo šeimininku. Mažos gudrybės sumaniai slepiasi ten, kur jūs net nepastebite. Tiesą sakant, jos nori dalyvauti savininkų reikaluose, kartais net imituoti elgesį, išsiugdyti stabilų bendravimo įprotį. Taip elgiasi ne tik kačiukai, bet ir suaugusios katės. Tai yra geras ženklas: tai reiškia, kad augintinis jus mato kaip šeimos galvą.

Jos patiria stresą, kai šeimininko nėra šalia.

Žmonės, kurie tyrė kačių elgesį, atliko testą: jei savininkas palieka savo katę ramybėje tik 2 minutėms, ji pradeda jaustis įsitempusi ir nesaugi. Dažniausiai tokiose situacijose augintiniai patiria stresą, bėga ir slepiasi. Bet savininkui grįžus įtampa žymiai sumažėja.

Jūsų pečiai yra jų komforto zona

Katė namuose sugeba jaustis saugi. Mokslininkai atliko tyrimus ir nustatė, kad didelis procentas kačiukų iš karto jaučiasi komforto zonoje, jei patenka į savininko rankas. Katei jūs esate yra pagrindinis saugumo šaltinis. Šiuo atžvilgiu galima nubrėžti paralelę su tėvų ir vaikų santykiais.

katės

Jūs josm tikrai rūpite

Ne tik žmogus rūpinasi. Mielas pūkuotas padarėlis taip pat sugeba mylėti. Jie išreiškia save skirtingais būdais: kniaukdami, glaustydamiesi, murkdami, trindami galvą ir laižydami jus. Naminė katė dažnai prausia savo šeimininką, taip norėdama parodyti, kad visiškai juo pasitiki. Šiomis akimirkomis gyvūnėliai jaučiasi atsipalaidavę ir laimingi.

Žmonės turi įsiklausyti į savo mažesniuosius augintiniuss, nes „mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukiname“. Savo katei esate ne tik savininkas ar tas, kuris atneša maisto. Jie mumyse mato meilią mamą ir tėtį, šeimos vadovą. Katės tikisi iš mūsų šilumos ir meilės, jais norima rūpintis tarsi tikrais vaikais.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].