Kiek laiko katės miega? Pasirodo, visai normalu, kad sveikas gyvūnas per parą miega nuo 12 iki 22 valandų! Nenuostabu, kad nepatyrę kačių šeimininkai iš pradžių net sunerimsta pamatę savo pūkuotus augintinius snūduriuojančius ir dieną, ir naktį.

REKLAMA

Be to, net viską žinantys mokslininkai negali iki galo paaiškinti, kodėl katės taip daug miega. Viena iš priežasčių – šiuolaikinių uodeguotųjų gyvūnų protėvių gyvenimo būdas. Juk laukinės katės nekūrė gaujų ir medžiojo vienos. Pagautą grobį reikėdavo suvirškinti, todėl belikdavo tik ilsėtis.

Kiek laiko miega naminės katės?

Naminės katės, kurios visą laiką praleidžia ankštame bute, miega tikrai daug. Joms nereikia gaudyti grobio, taip pat nereikia rūpintis savo saugumu. Belieka karts nuo karto pailsėti ir palaimingai murkti ant savo šeimininko kelių. Taigi, nieko keisto, kad net 5-6 metus iš savo 8 gyvenimo metų katė praleidžia miegodama arba pusiau miego būsenoje.

REKLAMA

Jei katė turi galimybę išeiti į lauką, ji miega daug mažiau. Ji turi galimybę tyrinėti didelę teritoriją ir medžioti grobį.

Benamės katės, kurios yra priverstos nuolat aktyviai ieškoti maisto, miega mažiausiai. Jos turi daugiau dėmesio skirti saugumui. Būtent todėl nerūpestingam miegui laiko lieka nedaug. Visą laiką jos turi išlikti budrios.

Dauguma kačių mėgsta ilsėtis šalia savo šeimininkų. Dažniausiai taip nutinka vakare ar naktį, kai šeimininkas pabaigia visus savo darbus ir įsitaiso ant lovos ar sofos.

REKLAMA

Kačių psichologijos žinovai įsitikinę, kad katė, atsigulusi šalia šeimininko, tokiu būdu demonstruoja savo dėkingumą ir meilę. Jei žmogus sėdi, o augintinis lipa jam ant kelių, taip jis išreiškia savo atsidavimą dvikojui šeimos nariui.

REKLAMA

Kai kurios katės labai mėgsta įsitaisyti ant savo šeimininko krūtinės ar nugaros. Katei nelabai rūpi, kad ji gali kam nors sukelti nepatogumų. Ji baisiai piktinasi, kai žmogus pajuda ar bando ją išvaryti. Kartais gyvūnas užlipa ant gulinčio šeimininko ne pamiegoti, o tiesiog pasėdėti. Tokiu būdu katė reikalauja dėmesio. Manoma, kad katė nori įsitikinti, jog šis asmuo priklauso tik jai.

REKLAMA

Niekam ne paslaptis, kad katė mėgsta įsitaisyti ant skaudamos vietos, tačiau nėra moksliškai įrodyta, kad katė tokiu būdu bando sumažinti skausmą. Mokslininkai mano, kad katės tiesiog guli ten, kur šilčiausia. Gana dažnai skaudamos vietos temperatūra būna aukščiausia, ir tai viską paaiškina.

REKLAMA

Kad ir kokia būtų to priežastis, kiekvienam kačių augintojui patinka, kai uodeguotas augintinis ateina pas jį pats. Nors tai nėra patvirtinta, tačiau manoma, kad katės prisilietimo galia sugeba išgydyti ar atimti neigiamą energiją. Maža to, įrodyta, kad kontaktas su šiuo gyvūnu stabilizuoja žmogaus nervų sistemą.

Būtent todėl nepamirškite savo katei skirti pakankamai dėmesio, ypač tada, jei ji pati imasi iniciatyvos.

 

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].