Stebėdami savo augintinių įpročius galite užmegzti geresnius santykius su savo keturkojais šeimos nariais. Juk išsiaiškinus, ką gyvūnas vienu ar kitu veiksmu nori mums pasakyti, galima išvengti daugybės problemų.  Šį kartą bandysime išsiaiškinti, kodėl katės taip mėgsta priekinėmis letenomis minkyti šeimininko pilvą.

REKLAMA

Tai – gana dažnas elgesys. Katės tą daro tikrai ne be priežasties, taigi, naudinga išsiaiškinti, su kuo tai susiję.

Kodėl katė priekinėmis letenomis minko šeimininko pilvą?

Mokslininkai ilgą laiką tyrinėjo įdomų kačių įprotį – „masažuoti“ pagalves, antklodes ir net šeimininką. Pasirodo, katės nuo pat vaikystės pakaitomis lenkia ir tiesina letenas, imituodamos masažo veiksmus.

REKLAMA

Tyrėjų teigimu, kačiukai tokius veiksmus daro dar žįsdami savo motiną. Toks savotiškas masažas yra unikali kūdikio ir motinos bendravimo forma.  Be to, ant katės letenėlių pagalvėlių yra liaukos, kurios išskiria feromonus.  Tai yra cheminis signalas, leidžiantis mamai žinoti, kaip jaučiasi jos kūdikis. Šis feromonas taip pat turi raminamųjų savybių. Jei katė letenomis minko šeimininką, tokiu būdu ji mažina sudirgimą  ir įtampą.

Suaugusios katės vis dar turi įprotį letenomis minkyti minkštus daiktus ar šeimininką. Toks augintinių elgesys rodo, kad jiems labai patogu. „Masažo“ metu katės nejaučia baimės. Jos parodo savo pasitikėjimą žmogumi ar vieta, kurioje jos yra.

REKLAMA

Jokiu būdu negalima tokią akimirką kačių barti ar nustumti į šalį. Jei katės daromas masažas sukelia skausmą dėl stipriai įsiremiančių nagų, pasistenkite įsisupti į storą antklodę, nes tuomet katė negalės jūsų apdraskyti.

Vis dėlto, kartais katės daromas masažas gali įspėti, kad augintinė serga. Jei katė per dažnai ar per intensyviai letenomis minko minkštus daiktus ar jus patį, vertėtų kreiptis į veterinarą. Gali būti, kad katė jaučia skausmą, ir tokiu būdu bando nusiraminti.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].